Haber Detayı
30 Nisan 2017 - Pazar 19:11 Bu haber 2776 kez okundu
 
Etüt merkezleri ne olacak?
Eğitim Haberi
Etüt merkezleri ne olacak?

 

Dershanelerden sonra öğrencilerin sınava hazırlanması için hizmet veren etüt merkezleri 1 Temmuz’da kapanıyor. Gelecek yıl çocukları sınava girecek veliler ise endişeli. Çocuklarının sınava hazırlanması için ne yapacaklarını bilmediklerini belirten veliler, “. Etüt merkezleri kapatılırsa yerine nasıl bir sistem düşünülüyor? Çocuklarımız okulda yeterli eğitimi göremiyor. Açığı nasıl kapatacağız?” sorusuna cevap bekliyor

Sınavlara hazırlanmada, öğrencilerin imdadına koşan, etüt merkezleri 1 Temmuz'a kadar kapatılacak. Milli Eğitim Bakanlığı, son tarih olarak 1 Temmuz'u işaret ediyor. Peki bundan sonra ne olacak? Bu konu hakkında kimse bir şey bilmiyor. Veliler de, ne olacağını kestiremedikleri için, çocuklarını etüt merkezlerine gönderip göndermeme konusunda tereddüt yaşıyor. Bu konuda kafalarının karışık olduğunu dile getiren veliler, "Etüt merkezlerin kapatılması konusu uzun zamandır gündemde. Bu konuda kimse tatmin edici bir açıklama yapmıyor. Etüt merkezleri kapatılırsa yerine nasıl bir sistem düşünülüyor? Çocuklarımız okulda yeterli eğitimi göremiyor. Sınavlara hazırlanmaları konusunda ki eksiği bir nebze olsun kapatıyordu. Bu eksiği kapatacak, başka bir şey bulmaları gerekiyor. Bu konuda bir açıklama yapılmasını bekliyoruz." dediler.

Velilerin kafası karışık

Yeni dönem için kayıt yaptırma konusunda tereddüt yaşayan veliler, "Yetkililer, 'Yeni kayıt yaptırmayın, etüt merkezleri kapatılacak.' diyor. Biz de ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Bu konu hakkında kimse net bir şey söylemiyor. Çocuklarımız için bir ay bile çok önemli. Sınavlara hazırlanmaları konusunda, etüt merkezleri çok yararlı oluyordu. Bu eksiği nasıl kapatacaklarını, halka anlatsınlar. Biz de ona göre bir plan yapalım. Çocuklarımızın geleceği söz konusu." diye konuştular.

Öğrencilere destek oluyordu

Okulda yeterli eğitim göremediklerini dile getiren öğrenciler de , "Okulda yazılı sınavlar yapılıyor. Yazılı sınavda çıkacak soruya göre eğitim alıyoruz. Sınavlarda çıkacak konulara, ekstradan hazırlanmak gerekiyor. Bu eksiği kapatmada etüt merkezlerinde yararlanıyorduk. Zaten durumu iyi olan, istediği özel üniversitede okuyabiliyor. Bizim önümüzü kapatmasınlar. Etüt merkezleri kapatılacak, yerine ne yapılacak? Biz bu eksikleri nasıl gidereceğiz. Bununla ilgili bir açıklama yapılmasını bekliyoruz." dediler.

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı