Haber Detayı
10 Temmuz 2018 - Salı 18:50
 
“Et, tek elden çıkacak”
Et Borsası, bu yıl hizmete giriyor
Ekonomi Haberi
“Et, tek elden çıkacak”

Gaziantep Ticaret Borsası'nın GTB) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Gaziantep'te yapılması planlanan Et Borsası hakkında bilgi verdi. Akıncı, projenin yüzde 40'nın tamamlandığı müjdesini vererek, "2018 yılının sonu ya da 2019 yılının başında açılışını yapmayı planlıyoruz" dedi.

ETLER RAYLARLA DÜKKANLARA GİRECEK

Et Borsası'nın gastronomi kenti Gaziantep'e çok hijyen konusunda ciddi katkılar sağlayacağının altını çizen GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, "Gastronomi kentinde özellikle de et konusunda hijyen sıkıntısının yaşanmasını istemiyoruz" dedi. Borsanın özellikleri hakkında da kısa bilgiler veren Akıncı, "Et direkt kesimhaneden geldiğinde konteynerlerle direkt soğutma tünellerinden geçerek dinlenme yerlerinde bekletilecek. Raylarla da dükkanlara giderecek. Yani etin dışarıyla işi olmayacak. Et tek elden çıkacak ve et en güvenli şekilde sofralara gelecek" diye konuştu.

TAMAMLANMA AŞAMASINDAKİ BEŞ PROJE

GTB'nin yeni döneminde yapacakları projeleri de sıralayan Akıncı, tamamlanmayı bekleyen hali hazırda beş projeleri bulunduğunu kaydetti. "Şu anda elimizde beş projemiz var" diyen Başkan, "Et Borsası, İdari binamız, Lisanslı Fıstık Deposu, Fıstık  İşleme Tesisi ve Hububat Depolama Tesisi projelerimizi tamamlama aşamasına geldik" dedi. 

AÇILIŞ EN KISA ZAMANDA

Tamamlanmayı bekleyen ve hali hazırda inşaatı devam eden projelerden biri olan Et Borsası'nın da yüzde 40'ının tamamlandığını belirten Başkan Akıncı projenin şu anki durumu hakkında bilgi vererek, "Et borsası şu anda inşaat aşamasında. Yüzde 40'ı tamamlanmış durumda. 2018 yılının sonu ya da 2019 yılının başında açılışını yapmayı planlıyoruz" ifadelerine yer verdi.

YENİ HÜKÜMETTEN BEKLENENLER

24 Haziran seçimlerini de değerlendiren Akıncı, sanayi ve üretim kenti olan Gaziantep'te iş dünyasının yatırım yapmak için önünü görmek istediğinin altını çizdi. "Yeni bir seçim dönemi atlattık. İş dünyası önünü görmek istiyor" diyen Akıncı, "Çünkü güven ortamı oluşmadan hiçbir yatırımcı, yatırım işine girmiyor" dedi.

NARİN DEMİRCİ

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı