Haber Detayı
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 16:59
 
Esnaftan anlamlı etkinlik
GATEM Fıstıkçılar Sitesi’nde bulunan esnaflar, kan bağış kampanyası düzenlediler. Her 3 ayda bir düzenlenen etkinlikle farkındalık oluşturmak istediklerini belirten esnaflar, kan bağışının önemine dikkat çektiler.
Sağlık Haberi
Esnaftan anlamlı etkinlik

GATEM Fıstıkçılar Sitesi esnafı örnek bir kampanyaya imza attılar. Fıstıkçılar Sitesi’nde her 3 ayda bir düzenlenen kan bağışı kampanyası ile diğer esnaflara örnek olan Fıstıkçılar, kan bağışının önemine dikkat çektiler. Gazetemize açıklamada bulunan esnaflar, “Kan Bağışı Kampanyamızı 12 yıldan bu yana sürdürüyoruz. Her 3 ayda bir Kızılay’a ait kan bağış aracı sitemize gelerek burada bulunan esnaflarımızdan kan bağışı alınıyor. Düzenlenen her bağış kampanyasında 80 ila 100 ünite arasında kan bağışında bulunuyoruz. Düzenlediğimiz etkinliğin kent genelinde faaliyet gösteren tüm esnaflara örnek olacağını ve kentimizde düzenlenen bu farkındalık kampanyalarının daha da artacağını düşünüyoruz” diye konuştular.

Düzenlenen kampanya ile Fıstıkçılar Sitesi’nde bulunan esnaflar Kızılay’a 100 ünite kan bağışında bulundular. Kızılay yetkilileri ise, düzenlenen kampanyaların önemli olduğunu ve artarak devam etmesi gerektiğini ifade ederek, “Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır” yorumunda bulundular.

AYHAN DUMAN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı