Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 17:59 Bu haber 483 kez okundu
 
Esnaftan anlamlı bağış
Gündem Haberi
Esnaftan anlamlı bağış

Elmacı Pazarı Esnafı  tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen  kan bağışı,  bu yıl da Elmacı Pazarı’nda bulunan Hacı Nasır Cami avlusunda gerçekleştirildi.

Gaziantep’in önemli ticaret merkezlerinden birisi olan Elmacı Pazarı esnafı, her yıl olduğu gibi bu yılda kan bağışı geleneğini sürdürdü.

Elmacı Pazarı içerisinde bulunan  Hacı Nasır Cami avlusunda düzenlenen kan  bağışlama kampanyasında  Türk Kızılayı’na 100’e yakın esnaf kan  bağışında bulundu.Bu yıl 17. Kez düzenlenen ve geleneksel hale getirilen kan bağışlama kampanyasına  büyük ilgi gösteren esnaf, kan bağışlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

Elmacı Pazarı esnaflarından Murat Horozoğlu,  Elmacı Pazarı esnafı olarak  geleneksel hale getirdikleri kan bağışının bu yıl 17. kez organize ettiklerini belirterek ‘’Her yıl geleneksel olarak kan bağışında bulunuyoruz. Bu hem dinimiz açısından, hem sağlığımız açısından büyük önem arz ediyor. Kan vermek bir insanın hayatını kurtarırken, kan veren kişinin de daha sağlıklı olmasına neden oluyor. ‘Kan ve hayat kurtar’ sloganı ile bu kampanyayı gerçekleştirdik.Kan veren bütün esnafımıza ve Kan Merkezi personeline teşekkür ediyorum.’’ diye konuştu.

Kan bağışlama geleneğini önümüzdeki yıllarda da sürdüreceklerini dile getiren Horozoğlu ‘’Biz Elmacı Pazarı esnafı olarak bu konuda örnek ve öncü olmayı sürdüreceğiz. Gaziantep’teki bütün esnafları ve sağlıklı olan herkesi  kan vermeye davet ediyoruz.’’ dedi.

Bu arada Hacı Nasır Cami avlusuna kurulan çadırda  bir günde  yaklaşık 100 esnaf kan bağışında  bulundu. Kan bağışına Akıncıoğlu Baklavaları, Güllüoğlu Baklavaları, Cevizli köfteci, Horozoğlu Şapkaları, Kasapbaşı, Aydın Şenkaya ve Tandır Kadayıf  gibi firmalar sponsor oldu.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Esnaftan, anlamlı, bağış,
Yorumlar
Haber Yazılımı