Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 17:40 Bu haber 741 kez okundu
 
Esnafın, son gün umudu
Gündem Haberi
Esnafın, son gün umudu

Yarın Anneler Günü. Tüm özel günlerde çarşıda, pazarda bir hareketlilik olur. Ancak bu sefer durum çok farklı. Anneler Günü olması sebebiyle çarşıda bir hareketlilik olması beklenirken, beklenen hareketlilik bir türlü başlamadı. Esnaflar, son gün bir hareketlilik olması için dua ediyor.

Anneler Günü alışverişleri ile ilgili görüşlerini aldığımız esnaflar, "Geçmiş yıllara nazaran, bu yıl pek bir hareketlilik yok. Hafta sonu olmasına rağmen işlerimiz oldukça durgun. Çarşıda insan kalabalığı var ancak, kuru bir kalabalık. Alışveriş yapan insan sayısı çok az." dediler.

Geçmiş yıllar daha hareketliydi

Önceki yıllarda işlerin daha hareketli olduğunu dile getiren esnaflar, "Hareketlilik bir hafta öncesinden başlardı. Ancak yarın 'Anneler Günü' olmasına rağmen beklenen hareketlilik bir türlü gerçekleşmedi. Önceki yıllarda, bu tür özel günlerde 10 bin TL ciro çektiğimizi biliriz. Ama bu yıl çok farklı bir durum var. İnsanlar alışveriş yapmıyor. Onları da anlıyoruz. Kimsenin cebinde para yok. Herkes geçim derdine düşmüş vaziyette. Hal böyle olunca, özel günler unutuluyor. Her geçen yıl daha kötüye gidiyor." diye konuştular.

Belirsizlik devam ediyor

Referandumdan sonra işlerin açılmasını beklediklerini ancak herhangi bir hareketliliğin olmadığını vurgulayan esnaflar, "Referandumdan sonra işlerin hareketleneceğini umut ediyorduk. Ancak herhangi bir düzelme olmadı. Bu belirsizlik daha nereye kadar devam edecek? Kampanyalarımızı yaptık ama halktan talep gelmiyor. Yüzde 20-50 arası bir indirim yaptık. Kimsenin alış gücü kalmadı. Çarşıda insan kalabalığı var ama kuru bir kalabalık. Alışveriş yapan yok."dediler.   

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı