Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 16:59
 
“Esnaf duyarlı davranmıyor”
Gündem Haberi
“Esnaf duyarlı davranmıyor”

Şahinbey Belediyesi’nden ‘Tarihi Mahallede Çöp Sıkıntısı’ başlıklı haberimize açıklama geldi. Açıklamada, çevrede bulunan esnafların duyarlı davranmadığına dikkat çekildi.

Bey Mahallesi’nde sokaklara bırakılan çöplerin neden olduğu sıkıntı geçtiğimiz günlerde gazetemizde yer almıştı. ‘Tarihi Mahallede Çöp Sıkıntısı’ başlıklı haberimize ilişkin açıklamada bulunan Şahinbey Belediyesi yetkilileri, “Gaziantep’in eski yerleşim yerlerinde sokakların dar olmasından dolayı çöp konteynırı yerleştiremiyoruz. Mahallede bulunan vatandaşlar çöp atma konusunda duyarlı davranırken, maalesef çevrede bulunan esnaflar gerekli duyarlılığı göstermiyor. Bu nedenle mahallede çöp atıklarından kaynaklanan sıkıntılar yaşanıyor” diye konuştular.

İŞTE O HABER

Bey Mahallesi, tarihi evleri, müzeleri ve kültürel dokusuyla dikkat çekiyor. Gaziantep’in önemli yerleşim yerlerinden biri olan mahallede çok sayıda kafe ve eğlence alanı bulunuyor. Ancak son dönemlerde sokaklara bırakılan çöpler nedeniyle mahalle sakinleri şikayetçi oluyor. Tarihi sokaklara bırakılan çöpler, kötü kokulara neden olurken, mahalle sakinleri kokudan ve kötü görüntüden rahatsız olduklarını ifade ettiler. Gazetemize konuşan mahalle sakinleri, “Mahallemiz eski bir yerleşim yeri burası geçtiğimiz yıllarda restore edilerek, içerisine yeni müzeler yapılarak kültüre kazandırıldı. Mahallede bulunan müzeleri, tarihi sokakları gezmek isteyen vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şaşkına dönüyorlar. Çöplerin gelişi güzel şekilde etrafa atılması karşısında bir çözüm üretilmesi gerekiyor. Aksi halde mahallemizde yaz aylarında çöp kokusundan hiçbir turist gelemez. Biz mahallemizin tarihi dokusu ve güzellikleri ile anılmasını istiyoruz, çöp kokuları ile değil” şeklinde konuştu.

E.YILDIRIM

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı