Haber Detayı
31 Mart 2016 - Perşembe 14:19
 
Eşitlik için konuştular
Gündem Haberi
Eşitlik için konuştular

 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), AFAD ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) işbirliğiyle hazırlanan “GAP Bölgesi’nde Suriye Krizinin Azaltılması Projesi” kapsamında “Eşitlik için Konuş” etkinliği düzenledi. 
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin (GAP) girişimci kadınları Cevahir Asuman Yazmacı ve Mehpare Şayan Kileci, Suriyeli kadınların da katıldığı ve Narlıtepe Sosyal Tesislerinde gerçekleşen etkinlikte, eşitliği anlattı.
Eşit bir dünya için harekete geçen, yerelde çözüm üreten ve öncülük yapan bu güçlü kadınlar, toplumsal cinsiyet eşitliğiyle ilgili yaşam deneyimlerini, karşılaştıkları zorlukları, hayallerini ve çözümlerini paylaştı.
25 Eylül 2015’te BM’ye üye ülkeleri tarafından yeni küresel 2030 yol haritası ve 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinin kabul edildiği belirtilen etkinlikte, kadın ve kızların bu hedeflerin her birinden nasıl etkilendiği ve önemi anlatıldı. Dünya Kadınlar Günü’nün bu yılki temasının 'Hedef 2030’a Kadar Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: Harekete Geç' olduğu aktarılan etkinlikte, bu temayla yeni sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin etkin bir şekilde uygulanmasını sağlayacak 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündeminin nasıl başarılabileceği tartışıldı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı