Haber Detayı
26 Kasım 2017 - Pazar 14:21
 
En çok ilgiyi zürafa görüyor
Yaşam Haberi
En çok ilgiyi zürafa görüyor

Gaziantep Hayvanat Bahçesi kış sezonunda da yerli ve yabancı turistlerin ilgisini görürken, ziyaretçiler hayvanat bahçesinin maskotu zürafa ile fotoğraf çektirme yarışına giriyor. 
Yüz ölçümü ve barındırdığı tür bakımının Türkiye'nin en büyük, dünyanın sayılı hayvanat bahçeleri arasında yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, yaklaşık 300 türden 7 bini aşkın hayvan barındırıyor. Toplam 700 metrekare alan üzerinde kurulu olan hayvanat bahçesi yaz döneminde olduğu kadar kış döneminde de ziyaretçilerin akınına uğruyor. Ayı, aslan, kaplan, kurt gibi vahşi hayvanların da yer aldığı hayvanat bahçesinde en çok ilgiyi ise zürafa görüyor. Zürafa insanlara olan yakınlığıyla da ilgi görüyor.

İncirle besleniyor
Zürafa, bakıcıları tarafından incirle besleniyor. Zürafa ile ziyaretçiler arasındaki demir kafesten başını sarkıtan zürafa, uzun diliyle bakıcısının uzattığı incirleri yiyor. Zürafayı bu kadar yakından görme fırsatı bulan yerli ve yabancı turistler de, zürafa ile hatıra fotoğrafı çektiriyor. Fotoğraflar karelerinde ise en çok talep, bakıcısının elindeki inciri almak isteyen zürafanın uzun dilini dışarı çıkarttığı an oluyor.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı