Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 19:22 Bu haber 2327 kez okundu
 
En büyük sıkıntı arsa fiyatları
Ekonomi Haberi
En büyük sıkıntı arsa fiyatları

İmara açılan Yamaçtepe ve İbrahimli 2.Bölgede sonrası arsa fiyatları ile ilgili görüşlerini aldığımız İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk en büyük sıkıntının arsa fiyatları olduğunu belirterek, “İmara açık bölgelerin altyapıları ulaşım problemleri çözülürse müteahhitlere alternatif alanlar açılırsa eğer arsa fiyatları düşecektir.” dedi.

Yaz ayları ile birlikte inşaat sektöründe hareketlilik artarken, maliyetlerdeki artış müteahhitleri ciddi anlamda zorluyor. Gaziantep’te en büyük inşaat maliyeti olan arsa fiyatları ile ilgili görüşlerini aldığımız İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk,” İbrahimli 2.Bölgenin açılmasını müteahhitler açısından büyük bir şans olarak görüyoruz. Çünkü altyapısı hazır yolları açılmış vaziyette. Şu anda Gaziantep’te 15-20 yıl boyunca yetebilecek imar alanı açılmış durumda. Gaziantep’in en büyük sıkıntısı şu anda arsa fiyatlarıdır. Arsa fiyatlarını nasıl düşüreceğimize gelecek olursak arsa fiyatları genelde imara açık bölgelerin altyapıları ulaşım problemleri çözülürse müteahhitlere alternatif alanlar açılırsa eğer arsa fiyatları düşecektir.”dedi.

Altyapı yatırımlarının bir an önce çözülmesi gerektiğini belirten Çeliktürk, “Şu anda Gaziantep’te suni bir arsa yüksekliği bulunmaktadır. Bunun için imar açık veya açılacak olan yerlerin biran evvel altyapı, ulaşım vb. sorunlarının giderilmesi gerekmektedir. Örneğin şuan da Yamaçtepe bölgesi imara açıldı fakat altyapısı ve ulaşım falan yoktur. O bölgede biran evvel Şahinbey Belediyesi ara yollarını, Büyükşehir Belediyesi de ana yollarını açarak inşaata hazır hale getirmeleri gerekmektedir.  Şuan için sektör olarak bir bekleyiş içerisindeyiz. Piyasa çok iyi de diyemeyiz çok kötü de diyemeyiz. Bizler Ramazan ayından sonra sektörün düzeleceğine satışların artacağına inanıyoruz.” dedi.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: En, büyük, sıkıntı, arsa, fiyatları,
Yorumlar
Haber Yazılımı