Haber Detayı
09 Şubat 2018 - Cuma 19:58
 
Ekici “gelme” demiş…
CHP’de tansiyonu yükselten iddia
Siyaset Haberi
Ekici “gelme” demiş…

CHP Şehitkamil ilçe başkanlığı tarafından organize edilen Demokrasi şöleni, son anda iptal edilmişti. Programın konuşmacı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın gelmemesi nedeniyle etkinliğin iptal edildiği öğrenilirken, İzmir Karşıyaka Belediye Başkanını CHP Milletvekili Akif Ekici’nin arayarak “gelme” dediği iddia edildi.

CHP Şehitkamil İlçe Yönetimi’nin organize ettiği ve İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlik, salon kiralanıp ödemeler yapıldığı halde, son gün iptal edilmişti. CHP Şehitkamil Yönetimi de partililere gönderdiği mesajda, “"Demokrasi şöleni il başkanlığının şifai olarak katılmama kararı nedeniyle iptal edilmiştir. Tüm partililerimizden özür dileriz" bilgisini paylaşmıştı. Ancak etkinlik iptali için konuşmacıyla da iletişime geçildiği ve iptalin bundan dolayı gerçekleştiği öğrenildi.

SUCU VE EKİCİ, KONUŞMACIYA “GELME” DEMİŞ

Parti içindeki kulislerde konuşulan iddialara göre, Şehitkamil Yönetimi’nin böyle bir etkinlik yapmasına karşı olan İl Yönetimi, “ Böyle bir etkinliği biz yaparız, siz yapamazsınız, etkinliği iptal edin”  uyarısında bulundu. İlçe örgütünün programı yapma kararının ardından da İl Başkanı Hayri Sucu’nun, CHP Milletvekili Akif Ekici ile ayrı ayrı konuşmacı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı arayarak gelmemesini istedikleri öğrenildi. Karşıyaka Belediye Başkanı’na, CHP Genel Merkezi’nden de toplantıya gitmemesi yönünde telkin geldiği iddiası, partide tansiyonu yükseltti.

İL, İLÇEYE MUHALEFET EDİYOR

CHP’nin bu yapı ile Gaziantep’te başarılı olmasının zor olduğunu belirten partililer, “ İlçe yönetimi, kendi planlaması ile bir etkinlik düzenliyor. İl Yönetimi bu tür etkinlikleri desteklemek yerine, zorluk çıkarmayı, hatta engellemeyi tercih ediyor. Partilileri bir araya getirecek, onları bilgilendirecek bu toplantının kime ve partiye hangi zararı olurdu? Kendi ilçesine muhalefet eden bir il yönetimi, seçimlerde bu örgütle nasıl çalışacak?” şeklinde konuştular.

Milletvekiline de tepki gösteren partililer, “ Gaziantep Milletvekili Ekici, hakem rolü üstlenip, il ve ilçe arasındaki sorunu çözmek yerine, etkinliği iptal ettirmek için çaba sarf ediyor.  Göreviyle bağdaşmayacak bir tavır sergiliyor. Sayın Milletvekili, Gaziantep örgütüne bir açıklama borçlu.” şeklinde konuştular.

(S.ÖZTÜRK)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı