Haber Detayı
16 Mart 2017 - Perşembe 17:17 Bu haber 444 kez okundu
 
“Düztepe’ ye taziye evi yapılmalıdır”
Gündem Haberi
 “Düztepe’ ye taziye evi yapılmalıdır”

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündem dışı söz alan CHP’ li meclis üyesi Hasan Türk konuşmalarında; Düztepe mahallesindeki sosyal tesis ve taziye evi eksikliklerini dile getirdi.

Türk; “ Düztepe mahallesinde ki park sorunları ve sosyal tesis sorunları her zaman gündemlerimizdedir. Düztepe mahalle muhtarı ile de yaptığımız görüme dahilinde Şehit Şahin Lisesi yanında bulunan futbol sahası yerine vatandaşların rahatça kullanabileceği bir taziye evi sosyal tesis binası yapılabilir ayrıca bina altına da emsal uygunluğuna göre otopark yapılarak o alanda ki hem otopark sorununa hem de sosyal tesisi, taziye evi eksikliklerine çözüm olacaktır. Gereğinin yapılması ve orada yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi gerekmektedir.” Dedi.

 “KAMU ALANI YOK”

Türk’ e cevaben Toprak;” Düztepe mahallesini bu sene iki kere ziyaret ettik ve orada yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek en büyük temennimizdir. Fakat bahsi geçen futbol sahası MEB’ e ait bir alandır ve lisenin yan tarafına ek bir bina yapılacağı düşüncesinde olduklarını dile getirdiler. Bu nedenle o alanda bir çalışma yapamıyoruz. Fakat herhangi bir kamu alanı olduğu anda orayı taziye evi ve sosyal tesis, otopark gibi sorunları gidermek amaçlı kullanacağız.” dedi.

(M.Türkmen)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: , “Düztepe’, ye, taziye, evi, yapılmalıdır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı