Haber Detayı
17 Temmuz 2017 - Pazartesi 15:44 Bu haber 687 kez okundu
 
Duraklarda güvende miyiz?
Gündem Haberi
Duraklarda güvende miyiz?

Vatandaşlar, toplu taşımada hizmet veren tramvay duraklarının güvenliğini sorguluyor. Vatandaşlar, bireylerin güvenerek girdiği peronlara gerekli olan her türlü tedbirin alınmasını gerektiğin söylüyor.

Tramvaya binmek için peronlara giren vatandaşlar, duraklara her türlü teçhizatı sokabiliyor. Çantalar, kutular vb. malzemeler detektörle aranıyor. Ancak detektörün ötmesine rağmen içlerinde ne olduğuna bakılmadan perona sokuluyor.

Gaziantep’te toplu taşımanın ciddi anlamda yükünü çeken tramvayların duraklarında, ellerinde detektör bulunan güvenlik görevlilerin güvenliği etkili olmuyor. Peronlara giren vatandaşların kendileri ile birlikte getirdikleri çanta, kutu, bavul gibi malzemelerin detektörle aranıyor ama detektör ötmesine rağmen getirilen malzemelerin içine bakılmadan perona sokulmaya olanak sağlanıyor.

    Peronlardan sorumlu güvenlik görevlileri, yoğunlukta yetersiz kalırken, tramvay duraklarının bazılarında ise iki durağa bir güvenlik görevlisi bakıyor.    Vatandaşlar, ayrıca tramvayın sabah ve özellikle akşam saatlerinde yoğunluğundan da şikayetçi. Mesai saatlerinin bitiminden sonra tramvaylarının içerisinde üst üste bindiklerini söyleyen vatandaşlar, tramvayın içerisi çok kalabalık olduğu için her türlü hırsızlık, yankesicilik olayına açık olduğunu dile getiriyorlar.

(M.Türkmen)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Duraklarda, güvende, miyiz?,
Yorumlar
Haber Yazılımı