Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 22:52
 
Doğan’a yoğun ilgi…
Siyaset Haberi
Doğan’a yoğun ilgi…

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Gaziantepli vatandaşlar tarafından “Efsane Başkan” olarak anılan Doğan, gittiği her yerde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanıyor. 31 Mart Yerel Seçimlerine yönelik saha çalışmalarını sürdüren Doğan, Vatan, Fırat, 29 Ekim ve Seyrantepe Mahallelerinde halk toplantıları düzenlendi.

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi saha çalışmalarını sürdürürken, düzenlenen halk toplantılarında vatandaşlarla bir araya geliyor. Kent genelinde çalışmalarını sürdüren Doğan, geçtiğimiz Pazar Günü Vatan, Fırat, 29 Ekim ve Seyrantepe Mahallelerinde düzenlenen halk toplantılarına katıldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı halk toplantılarında yurttaşlara seslenen Doğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığının 1 Nisan sabahı yeniden halkın olacağını ifade etti. Doğan, “15 yıldan bu yana bu şehrin yöneticileri halktan uzaklaştılar. Vatandaşların en hızlı şekilde ulaşması gereken Belediye Başkanlığı makamının kapıları halka kapatıldı. 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından kapanan kapıları, halkımıza açacağız” dedi.

İLK DURAK VATAN MAHALLESİ

Doğan’ın geçtiğimiz Pazar Günü katıldığı ilk halk toplantısı Vatan Mahallesinde düzenlendi. Geniş katılımla gerçekleştirilen Halk Toplantısında vatandaşların yoğun ilgisi karşılaşan Doğan, 31 Mart seçimlerinde vatandaşların sandıkta gerekeni yapacağına inandığını söyledi. Doğan, “Büyükşehir Belediye Başkanlığım dönemimde hiçbir vatandaşımızı diğerinden ayırmadım. Hiçbir zaman, ‘ben en iyisini bilirim’ anlayışında olmadım. Sorunları muhatapları ile çözmek için gayret gösterdim. 1 Nisan Sabahı göreve geldiğimiz zaman sorunları hep birlikte çözeceğiz. Her mahallemizde dokuz kişilik heyetler kuracağız. Bu heyetler bizlere mahallede yaşanan sorunları anlatacak. Mahallelerimizin sorunlarını o mahallelerde yaşayan sakinleri ile birlikte çözeceğiz. Bundan hiç kuşkunuz olmasın” dedi.

İŞSİZLİK ARTIYOR

Vatan Mahallesinde düzenlenen halk toplantısının ardından Doğan’ın sonraki durağı Fırat Mahallesi oldu. Fırat Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Doğan, kırsal mahallelerde yaşanan imar, yoksulluk ve işsizlik sorunlarını gündeme taşıdı. Doğan, “İmar konusunda mahallelerimizde sorunlar olduğunu biliyorum. Yapılan plan düzenlemeleri nedeniyle pek çok mahalle sakinlerinin tapusu yok. Bu sorunu göreve geldiğimiz zaman çözeceğiz. Bir başka konu ise yoksulluk ve işsizlik sorunu. Bizim dönemimizde Organize Sanayi Bölgesinden arayan işverenler bizden işçi göndermemizi isterlerdi. Şimdi Organize Sanayinin geldiği durum ortada, her gün onlarca insan işten çıkartılıyor. Sanayici iş yapamıyor, insanlar işsiz kalıyor. Zaten yoksul olan insanlar daha da yoksul hale geliyor. Geçmişte olduğu gibi yoksulların yanında olmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

“UYUŞTURUCU SORUNUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Seyrantepe Mahallesinde düzenlenen halk toplantısında vatandaşlara seslenen Doğan, Seyrantepe Mahallesinde yaşanan uyuşturucu sorununa dikkat çekti. Gaziantep Valiliği ve Emniyet Müdürlüğünü göreve çağıran Doğan, “Seyrantepe Mahallesinde yaşanan uyuşturucu sorunu ile ilgili şikayetler geliyor.  Vatandaşlarımız, uyuşturucu sorunuyla yeterince mücadele edilmediğini ifade ediyorlar. Uyuşturucu batağına düşmüş çocuklarımızı o halde bırakmak vicdana da insanlığa da sığmaz. Seyrantepe’de uyuşturucu sorunuyla mücadele etmeyen devlette değildir, insanda değildir. Avukatlarımla görüşeceğim, bu konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına başvuracağız” diye konuştu.

Doğan’ın uyuşturucu ile mücadele konusunda yapığı açıklamalar büyük alkış aldı.

“GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HALKIN BELEDİYESİ OLACAK”

Doğan’ın son durağı 29 Ekim Mahallesi oldu. Mahallede düzenlenen kıraathane toplantısı, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle halk toplantısına dönüştü. Çevrede bulunan vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda vatandaşlara seslenen Doğan, “1 Nisan sabahı Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde yaşanan partizanlık sona erecek. 15 yıl önce olduğu gibi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, halkın belediyesi olacak” diye konuştu.

(A.DUMAN)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı