Haber Detayı
07 Mart 2017 - Salı 19:19 Bu haber 4796 kez okundu
 
Doğa dostu proje...
10 adet pile, 1 sinema bileti
Video Haber Haberi
Doğa dostu proje...

Şehitkamil Belediyesi ile SANKO PARK arasında ‘Film Gibi Bir Gelecek İçin Atık Pilleri Sinema Biletine Dönüştürüyoruz’ sloganıyla önemli bir protokol imzalandı. Protokol kapsamında 10 adet kullanılmış pil toplayan herkese anında sinema bileti hediye edilecek.

Uyguladığı geri dönüşüm projeleriyle çevrecilerin gönlünde taht kuran Şehitkamil Belediyesi, çok önemli bir işbirliğine hayat verdi. Şehitkamil Belediyesi ile SANKO PARK arasında geri dönüşümü teşvik etmek amacıyla protokol imzalandı. ‘Film Gibi Bir Gelecek İçin Atık Pilleri Sinema Biletine Dönüştürüyoruz’ sloganıyla hayata geçirilen protokol kapsamında 10 adet kullanılmış atık pil toplayan herkese istediği filmi izleme fırsatı verilecek. Projenin asıl amacının geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu vurgulayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, herkesin projeye duyarlılık göstermesini istedi.

FARKINDALIK OLUŞTURMAK ADINA YAPILDI

Protokol imzası sonrası açıklamada bulunan Başkan Fadıloğlu, şunları kaydetti:

“SANKO PARK yöneticileriyle yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde geri dönüşüm konusunda yürütülen çalışmalar kapsamında süresi bitmiş, kullanılmış pillerin geri dönüşümüyle ilgili bir proje gerçekleştiriyoruz. Özellikle çocuklarımızdaki duyarlılığı arttırmak, doğaya zarar vermemek için bu protokolü imzaladık. Vatandaşlarımız, 10 tane kullanılmış pili eğer SANKO PARK’taki atık pil toplama makinesine atarsa alacağı biletle vizyondaki filmlere gitme imkanı bulacak. Bu proje aslında farkındalık oluşturmak adına yapıldı. Böyle bir projede bizlerle beraber oldukları için SANKO PARK yöneticilerine yürekten teşekkür ediyorum. Atık pillerin doğaya karışması ile toprağı zehirliyor. Amacımız; doğaya zarar verecek bu ağır metallerin doğaya karışmadan bertaraf edilmesi sağlamak. Çocuklarımızın da velilerimizin de bu projeye duyarlılık göstereceklerini ümit ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı