Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 18:26
 
Dedikodulara inanmayın!
Uğur Özpolat’tan partililere sağduyu çağrısı
Siyaset Haberi
Dedikodulara inanmayın!

CHP Şahinbey İlçe Başkanı Uğur Özpolat, CHP ile İyi Parti'nin Gaziantep'te yaptığı ittifakın ayrıntıları netlik kazanmadığını, iddia edildiği gibi büyükşehir belediye başkan adayının da kim olduğu konusunda resmi bir açıklamanın yapılmadığını söyledi. Özpolat, partililere çağrıda bulunarak, “İki partinin de Genel Merkezlerinden adayın belirlendiğine dair resmi bir açıklama yok. Bu konuda partililerimiz hiçbir dedikoduya inanmamalıdır” dedi.

Uğur Özpolat, yazılı, görsel ve sosyal medyada yer alan “İYİ Parti’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bekir Öztekin oldu” dedikodular üzerine yazılı bir açıklama yaptı.  Özpolat, “CHP-İYİ Parti ittifakı Ankara’da Genel Başkanlar ve genel başkanları nezdinde aylardır devam ediyor. Son günlerde Gaziantep ittifakı için türlü türlü dedikodular yayınlandı. Şu ana kadar genel merkezimizden ittifakta aday belirlendiğine dair resmi bir açıklama yapılmadı.  Bizde genel merkezimizden ittifak protokolü hakkında açıklama bekliyoruz. Bundan dolayı yazılı, görsel ve sosyal medyada yer alan “İYİ Parti’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bekir Öztekin oldu. İlçeler paylaşıldı” tarzındaki haberlere itibar edilmemeli” dedi.

Yapılan ittifakta İYİ Parti’nin aday belirlerken, CHP tabanında onaylayacağı bir adayı belirleyeceğinden hiç şüphelerinin olmadığının altını çizen Özpolat, “ İYİ Parti’nin Gaziantep’te çıkaracağı adayın demokratik çözümler üretebilen, vatandaşa saygılı, cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, aynı zamanda milli değerlerine saygılı bir aday olacağından hiç şüphemiz yoktur. Bunun aksini dahi düşünmek istemiyoruz. Gaziantep’teki partililerimizin de bundan hiç şüphesi olmasın. Ayrıca kimse CHP tabanını geçmişinde Atatürk düşmanlığı bulunan bir adaya destek vermeye zorlayamaz. Bu noktada bizden anlayışlı olmamızı kimse beklemesin. Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcılarımızın da bu konu hakkında kırmızıçizgileri olduğunu düşünüyorum. Geçmişinde Atatürk düşmanlığı bulunan bir adayı Cumhuriyet Halk Partisi’nin ittifak adayı olması asla kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

İL BAŞKANLIĞI KONUSUNDA GENEL MERKEZ BEKLENİYOR

CHP’de devam eden İl Başkanı belirleme sürecine ilişkin sözlerini sürdüren Özpolat, “İl Başkanlığı konusunda örgütümüzün kucaklayabileceği bazı isimler telaffuz edildi. Bu isimler Genel Merkezimize bu isimler bildirildi. Sulh içerisinde seçim döneminde sahada bire bir çalışıp, vatandaşı sandığa taşıyabilecek arkadaşlarımız var. Telaffuz edilen isimlerin tamamı partinin içerisinden gelen ve karşılığı olan isimler.  Genel Merkezimiz hangi ismi değerlendirir, atama yapar ise; biz sulh içerisinde çalışıp görevlerimizi yerine getiririz.”

“GÖRÜŞMEMİZ OLMADI”

Sözlerini sürdüren Özpolat, “Genel Merkez ile ilgili Bekir Öztekin’in adaylığı konusunda görüşmemiz olmadı. İl Başkanımızın belirlenmesi ile birlikte İyi Parti Gaziantep İl Yönetimi ile görüşmeler yapılacaktır. İyi Parti içerisinde de bilgi kirliliği var. Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ ve Milletvekili Hüseyin Filiz’in ‘aday adayı olmuştur’ açıklamalarını İl Yönetimi çürütüyor” diye konuştu.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı