Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 16:25
 
“Daha yeşil bir Gaziantep”
Gündem Haberi
“Daha yeşil bir Gaziantep”

Şahinbey Belediyesi tarafından Balıklı Parkı’nda 400 bin fidan dağıtımının ilk aşaması gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Bizde göreve geldiğimiz günden beri ücretsiz 1 milyon 200 bin fidan dağıtımı gerçekleştirerek, daha yeşil bir Gaziantep, daha yeşil bir Şahinbey hedefliyoruz” diye konuştu.

Şahinbey Belediyesi tarafından ‘400 bin fidan dağıtımı’ kapsamından Balıklı Parkı’nda vatandaşlara Çam fidanı dağıtıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Belediye Başkanvekili Birol Ülger katıldı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tamazoğlu, etkinlikte vatandaşlara çam fidanı dağıttı. Gazetelere açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tamazoğlu, “Peygamber Efendimiz, yarın kıyamet kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz’ diye buyuruyor. Yani yeşillendirmek, şehri güzelleştirmek, havasını temizlemek gerçekten çok önemli. Bizde göreve geldiğimiz günden beri ücretsiz ağaç dağıtımı gerçekleştirerek, daha yeşil bir Gaziantep, daha yeşil bir Şahinbey hedefliyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak 561 tane park yaparak, kendi alanlarımızı ağaçlandırdık, yeşillendirdik” diye konuştu.

“1 MİLYON 200 BİN FİDAN DAĞITTIK”

Çam fidanı dağıtımının önemine dikkat çeken Tahmazoğlu, “Vatandaşların kendi mülkiyetinde olan evinin bahçesine, isterse mezarlıklara, isterse köylerine nereye olursa olsun ağaç diksin, kentimizi güzelleştirsin. Bu karımız olarak düşünüyoruz. Şu ana kadar 1 milyon 200 bin civarında ağaç dağıtımı gerçekleştirmiştik. Bu yılda 400 bin çam fidanı dağıtıyoruz. Bununla sınırlı kalmayacağız, çiftçilerimiz için hem fıstık hem de zeytin fidanı şuanda hazırlığını yapıyoruz, önümüzdeki ay içerisinde de bunun dağıtımını gerçekleştireceğiz. 15 gün kadar önce çiftçilerimiz için tohumluk buğday ve gübre dağıtımı gerçekleştirmiştik. Şimdi de hayvan yemi ve düve dağıtımı gerçekleştireceğiz. Amacımız, şehrimizi daha yeşil, daha güzel, daha yaşanılabilir bir şehre dönüştürmek.”

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı