Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 16:17
 
Coşkuları takdir topladı
Eğitim Haberi
Coşkuları takdir topladı

Özel Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  öğrencileri, Gaziantep’e Gazilik Unvanının verilişinin 97.yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen törene katıldılar.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen törene katılan Özel Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Gaziantep’e Gazilik unvanının verilişinin 97.yıldönümünde gösterdikleri coşku ile protokol üyelerinin takdirini topladılar. Tören öncesinde Gaziantep Lisesi önünde bir araya gelen Özel Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, kortej oluşturarak 15 Temmuz Demokrasi Meydanına yürüdüler. Çevrede bulunan vatandaşların büyük ilgisi altında yürüyüşlerini sürdüren öğrenciler, ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ ve ‘Her Türk Asker Doğar’ sloganları eşliğinde alana meydana yürüdüler. Öğrencilerin coşkulu girişi takdir toplarken, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Vali Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, öğrencilere büyük ilgi gösterdi.  

“ÖĞRENCİLERİN COŞKUSU GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI”

Özel Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü İrfan Ataker, “Bugün 8 Şubat 2018 Gaziantep Şehrimizin Gazilik Unvanının alışının 97. Yıl dönümü Gazi şehrimize hayırlı olsun . Bu günü coşkuyla kutlayan ilimiz okullarından Özel Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından taşınan bayrak ve flamalarla yapılan yürüyüş ve Atletizm koşusu Halk tarafından büyük bir taktirlerle karşılandı. Gaziantep lisesi önünde başlayan Kortej yürüyüş ve koşusu Demokrasi meydanında sona erdi. Çelenk koyma , İstiklal Marşının okunup Gazilik unvanının verilişi ile ilgili şiir ve konuşmalardan sonra Devlet büyüklerimizin Bakanımız, Valimiz , Milletvekilleri , Büyükşehir ve Şehitkamil , Şahinbey belediye başkanları bayrak ve flamaları taşıyan Özel Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yanına gelerek tebriklerini ilettiler . Gaziantep'in Medarı iftiharı olan Özel Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Her Türk Asker Doğar’, ‘Ne Mutlu Türk'üm Diyene’ sloganları göğsümüzü kabarttı” diye konuştu.

E.YILDIRIM

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı