Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 18:54
 
“Çocuklar bizim umudumuz”
6 bin 300 çocuğa kıyafet yardımı
Yaşam Haberi
 “Çocuklar bizim umudumuz”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından, kentte öğrenim gören ihtiyaç sahibi 6 bin 300 öğrenciye okul kıyafeti yardımı yapıldı.  Yardım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Çocuklar bizim umudumuz, heyecanımız, istiklalimiz” diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Yardım Gönüllüleri Derneği tarafından Talat Özkarslı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen dağıtım törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Büyükşehir Yardım Gönüllüleri Derneği Başkanı Oya Hemgirmen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kirazoğlu ve öğrenciler katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Öncelikle emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Gönüllülük aslında en güzeli. Hiç tanımadığın insanlar yardımlar için yardımda bulunmak çok önemli. Bizim medeniyetimiz bunu öngörüyor. 24 Kasım öğretmenlerimizin günü, ama öyle bir meslek icra ediyorlar ki peygamberlik mesleği. Bu meslekte o kadar önemli işler yapıyorsunuz ki, minnettarız. Milli Eğitim Bakanımız diyor ki; ‘En güzel uçağı yapsanız dahi, en güzel malzemeyi kullansanız dahi o uçağı uçurabilmeniz için kuvvetli bir rüzgar lazım’. İşte bizim hocalarımız, öğretmenlerimiz o uçağın rüzgarıdır. O rüzgar olmazsa, bu gençler başaramayacak. Hepimizin en büyük hayali evlatlarımızı iyi şartlarda okutmak, vatana millete hayırlı evlat olarak yetiştirmek. Annelik- babalık büyük fedakarlıktır, büyük aşktır, sevdadır. Bugün bu başarıları elde ediyorsak, bilinçli anneler, babaların güçlü desteğiyledir.”

“SİZLERE GÜVENİYORUM”

“Çocuklar bizim umudumuz, heyecanımız, istiklalimiz. Bu sebeple Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile 17 yıl önce partimizi kurarken, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedik. Annesi babası kim olursa olsun, işçi olsun, çiftçi olsun, doğan her çocuğumuza fırsat eşitliği vereceğiz dedik. Gelişmiş batı medeniyetinde çocukların nesi varsa, bizim çocuklarımız da aynı imkanlara kavuşacaktır. Milli eğitim bakanlığı bütün ekibiyle yanımızda, çocuklarımızı her alanda merkeze alıyoruz. Çok okumanızı istiyorum. Cumhurbaşkanımız Millet Kıraathanesi demeden önce her yere kitap kafelerimizi açtık. İstiyoruz ki kitaba kolay ulaşın, istediğiniz her kitabı alın. Bol okuyun, bol düşünün, zihninizi iyi yetiştirin. Size ulaştırdığımız bütün kaynaklardan istifade edin, birlikte başaralım. Doğuştan itibaren, çocuklarımızın genetiği neye uygunsa, hangi spora uygunsa, hangi dalda başarılıysa destekleyerek bedensel olarak geliştirmek istiyoruz, sizlere güveniyorum.”

“ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Büyükşehir Yardım Gönüllüleri Derneği Başkanı Oya Hemgirmen, “Bizler dernek olarak yıl içinde hastalara, yaşlılara, çocuklara ve yaşlılara yönelik birçok çalışmalar yapıyoruz. Özellikle eğitim alanında yapmış olduğumuz etkinliklerde duyduğumuz mutluluk tarif edilmez. Desteklerimizin bazıları minik çocuklarımıza olduğu gibi bazıları da üniversite öğrencilerine yönelik oluyor.  Yaklaşık 50 okuldan 500 öğrenciyle uçurtma şenliği yaptık. Bu çalışmalarımız büyükşehir belediyemizin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün katkılarıyla önümüzdeki yıllarda da devam edecek.”

“2023 VİZYONU ÖĞRENCİLERİN MUTLULUĞUNU HEDEFLİYOR”

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kirazoğlu, “Bu salonda bulunmak, Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un 2023 eğitim vizyonunu açıklanırken bahsettiği bir konuyu hatırlattı. Öğrencilerimizin eğlenerek, yaparak, yaşayarak öğrenmesi, akademik çerçeveye sıkışmadan sosyal, sportif ve sanatsal aktivitelerin desteklenmesini hatırlattı. Bütün öğrencilerimiz burada eğlenmelerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyemizin hediyeleri ile evlerine mutlu dönecekler. Öğrencilerimizin mutluluğunu hedeflediğimiz bir eğitim vizyonu açıkladık.2023 eğitim vizyonu öğrencilerimizin mutluluğunu hedefliyor.”

Konuşmaların ardından 6 bin 300 çocuğa kıyafet yardımları yapıldı.

E.YILDIRIM

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı