Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 22:55
 
“Çığ gibi büyüyor”
Taşdoğan asayiş olaylarına dikkat çekti
Siyaset Haberi
“Çığ gibi büyüyor”

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, basın mensupları ile bir araya geldi. Gündeme ilişkin konuşan Taşdoğan, Gaziantep genelinde yaşanan asayiş olaylarına dikkat çekti. Taşdoğan, “Gaziantep’te son zamanlarda uyuşturucu ve cinayet olayları had safhaya ulaştı. Daha öncede uyuşturucu kullanım yaşının 10, ölüm yaşının ise 12’ye kadar düştüğünü söylemiştik. Bu durum gün geçtikçe çığ gibi büyüyor” dedi.

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, basın mensupları ile bir arya geldi. İl binasında basın açıklamasında bulunan Taşdoğan, Gaziantep’te yaşanan asayiş olayların geldiği boyutu anlattı. Taşdoğan, ““Gaziantep’te son zamanlarda uyuşturucu ve cinayet olayları had safhaya ulaştı. Daha öncede açıklamıştık, uyuşturucu kullanım yaşının 10, ölüm yaşının ise 12’ye kadar düştüğünü. Bu durum gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. Bu illete dur demek için biz kolları sıvadık. Ülkü Ocakları İl Başkanlığımız bu konuda tüm çalışmaları en ufak ayrıntısına kadar araştırıyor ve projeler üretiyor. Bu konuda tüm parti ve STK’ları bu konuda çalışmalar ve projeler üretmeye davet ediyoruz. Yok, olan nesil bizim neslimiz. Herkes elini taşın altına koymalıdır. Mücadele sadece emniyet güçlerimizin operasyonlarıyla yapılmaz. Bizlerde bu mücadeleye sosyal hayatta dâhil olup bilinçlendirmeler için çalışmalar yapmalıyız. Uyuşturucu maddeler devletleri de milletleri de esir almıştır. Uyuşturucu ekonomisi denilen yasa dışı satış pazarları caddelerde, mahallelerde, sokaklarda, parklarda çocuklarımızın, gençlerimizin üç kuruşlarını almakta, hayatlarını tehdit etmektedir. Bu illetten evlatlarımızı uzak tutamadığımız her zaman bizim için vicdan azabına dönüşmektedir. MHP olarak üzerimize düşeni her zaman yapacağımızı ifade ediyor. Bu konuda olumlu çalışma ve proje üreten her kurum ve kuruluşa destek vermeye de hazırız. Ayrıca herkesi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfımız tarafından “Uyuşturucuya Hayır!” kampanyası kapsamında “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” sloganı” ile başlayan projeye de destek olmaya davet ediyorum.”

“AYDA 8 CİNAYET İŞLENİYOR”

“Bir diğer konumuz ise yine artış gösteren cinayet olaylarıdır. Basına yansıyan verilere göre Gaziantep silahlı olayların en çok yaşandığı iller sıralamasında 8’inci, en çok cinayetin işlendiği 5’inci il. Ayda neredeyse 8 cinayetin işlendiği Gaziantep Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde de 1. sırada yer alıyor. Gaziantep’te son 3 yıla göre ise yüzde 61 artışla 3 bin 494 bireysel silahlı olay meydana gelmiştir. Bu konuda yapılması gereken konunun en başında ise bireysel silahlanmanın zorlaştırılması ve yasal düzenlemeler yapılması gereklidir. Siz basın mensuplarımızın ve emniyet mensuplarımızın bu konudaki duyarlılığı son derece sevindiricidir. MHP olarak her toplantımızda bu konudan bahsediyor ve gündeme getiriyoruz. Fakat görüyoruz ki, biz bir adım atmadan herhangi bir çalışma yapılmıyor. Eğer yasal düzenlemeler tamamlanırsa, gerekli bilinçlendirme ve çalışma hususunda bizimde tüm hassasiyetimizi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

“TURGUT, GAZİANTEP’E HİZMET ETMEYE ÇALIŞTI”

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Abdulkadir Turgut’un istifasına ilişkin soruyu yanıtlayan Taşdoğan, “Gaziantep’teki Sağlık Müdürlüğü kadrosu zor bir kadro. Yıllarca Kamu Hastaneler Birliği Projesi’nin uygun bir proje olmadığını söyledik. Sağlık Müdürlüğü yapılanmasının daha uygun olduğunu söyledik. Sonrasında bu uygulamadan vazgeçildi. Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği birleştirildi. Böyle dönemlerde görev almak zor. Göreve gelen yöneticinin kenti çok iyi tanıması gerekiyordu.  Sayın Turgut, bulunduğu süre içerisinde Gaziantep’e hizmet etmeye çalışmıştır. Yeni göreve gelecek arkadaşların şehrimizi tanıyan, bilen, şehrin içinden insanların bu görevlendirilmeli. Gaziantep’te göreve gelinecek bir nokta varsa Gaziantepli olsun.”

“ÜYELERİNİN BİRÇOĞU FETÖ LİSTESİNDE YER ALAN SENDİKA ATAMALARDA ETKİLİ”

Sağlık Yönetici atamalarında hükümete yakın olan bir sendikanın etkili olup olmadığını sorulması üzerine konuşan Taşdoğan, “Gaziantep’te bir sarı sendika var, bu sendikanın üyelerinin birçoğu FETÖ listesinde çıktı. Sendika Başkanı FETÖ Listesi açıklanırken, Sağlık Müdürü, Kamu Hastaneler Birliği Müdürü ile fotoğraf vermişti. Bizde duyuyoruz ki atamalarda halen bu isimler etkililer. Burada da akıl tutulması yaşıyoruz, şehri sevk ve idare edenlerin dikkatinde olması gerekiyor.”

“İNŞALLAH GTO ESKİ GÖRKEMLİ GÜNLERİNE YENİ KADRO İLE ULAŞIR”

Gaziantep’te bulunan odalar ve borsalarda yaşanan değişimi değerlendiren Taşdoğan, “Gaziantep Sanayi Odası’na ciddi katkılar veren Adil Konukoğlu, görevine Meclis Başkanı olarak devam edecek. 120 yıllık geçmişe sahip Gaziantep Ticaret Odası’ndaki meclis ve yönetimi seçimi son derece sevindiricidir. Ülkemizin zor günlerinde göreve talip olan arkadaşlarımız olmuştur. İnşallah GTO eski görkemli günlerine yeni kadro ile ulaşır. GTB’de de Ahmet Tiryakiloğlu, başarılı bir dönemin ardından görevine GTB Meclis Başkanı olarak devam edecek.”

“YERELDE İKTİDAR OLACAĞIZ”

2019 yılında yapılacak olan Yerel Seçimlere ilişkin görüşlerini dile getiren Taşdoğan, “MHP olarak yerel yönetimlerde tüm ilçelere talibiz. Gaziantep’te değişim başlayacak, idamız budur. Yerel yönetimlerde iktidarı biz istiyoruz. Çok kısıtlı bütçelerle, coğrafi olarak ve köyler olarak en geniş; bütçesinin büyük kısmı kanuni olarak Büyükşehir tarafından bloklanan, borçlu olarak devraldığımız Oğuzeli Belediyesi’nde imkansızlıklar içerisinde dahi hizmet üretebileceğimizi gösterdik. Oradan aldığımız güç ve şevkle Gaziantepli tüm belediyelerin MHP’li belediye başkanları ile yönetileceğine inanıyorum.”

M.TÜRMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı