Haber Detayı
10 Ağustos 2018 - Cuma 19:19
 
CHP’nin derdi; Kurultay
Sucu’dan tüzük kurultayına destek
Siyaset Haberi
CHP’nin derdi; Kurultay

CHP’de olağanüstü kurultayın ardından bu kez tüzük kurultayına gidilmesi için imza toplanacak. Tüzük Kurultayında 622 delegenin imzası toplanarak Genel Başkanlık için seçim yapılması ön görülürken, CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Tüzük Kurultayı destek vereceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ardından başlayan olağanüstü kurultay tartışmaları sürüyor. Parti içerisindeki muhalif kanadın girişimleri ile kurultay delegelerinden olağanüstü kurultaya gidilmesi yönünde imza toplanmıştı. Toplanan imzalar geçtiğimiz haftalarda CHP Genel Merkezi’ne teslim edilirken, Olağanüstü kurultay için delegelerin imzalarını sayan CHP yönetimi, yeterli imzanın bulunmadığı gerekçesiyle kurultayın yapılmayacağını açıklamıştı. Muhalif kanat ise sayılarla oynandığını, yeterli imzanın bulunduğunu öne sürmüştü. Partide olağanüstü kurultayın yapılamaması üzerine parti içerisinde 248 imza toplanarak Tüzük Kurultayına gidileceği öğrenildi. Parti içerisindeki muhalefet tarafından sıkça dile getirilen Tüzük Kurultay’ında başkanlık seçimi yapılması için gerekli olan 622 imza toplanarak, genel başkan seçimi yapılması planlanıyor.  

SUCU’DAN TÜZÜK KURULTAYI’NA DESTEK

Tüzük Kurultayına destek vereceklerini belirten CHP Gaziantep il Başkanı Hayri Sucu, “Partide Tüzük Kurultayı’na gidilmesi ile ilgili bir süreç var. Bende İl Başkanı olarak Tüzük Kurultayı’na gidilmesi konusunda imza vereceğim. Tüzük Kurultayı’ndan beklentim, parti içi demokrasinin daha çok geliştirilmesi, ön seçimle ilgili soru işaretlerinin kaldırılması; 24 Haziran’da erken seçim kararı nedeniyle Gaziantep’te ön seçim yapamadık. Bir gün içerisinde ön seçim yapabilirdik. Parti içi demokrasi geliştirilsin, birilerinin ağzından çıkacak söz ile atama yapılmasın diye, Tüzük Kurultayı yapılmasını istiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

N.DEMİRCİ

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı