Haber Detayı
22 Kasım 2017 - Çarşamba 16:17
 
CHP’de Türk konuştu
3 yıl sonra ilk kez…
Siyaset Haberi
CHP’de Türk konuştu

Kamuoyunda kent ile ilgili sorunları gündeme getirmediği gerekçesiyle eleştirilen CHP Gaziantep’te İl ve İlçe Başkanları konuşmayınca meclis üyesi konuştu. Şahinbey ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Türk, gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu.

2014 Yerel Seçimleri’nde Şahinbey ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak seçilen Hasan Türk, geçen 3 yılın ardından ilk defa basın toplantısı düzenledi. CHP Şahinbey İlçe Binası’nda düzenlenen toplantıya Şahinbey Belediye Meclis üyeleri Hasan Şencan ve Zeki Gürsel katılırken, diğer meclis üyelerinin katılmaması dikkat çekti. Toplantıda Meclis Üyesi Hasan Türk, kamuoyunda daha önce sıkça gündeme getirilen konuları yeniden gündeme taşıdı.

Türk, “Şehri yönetenler, kenti yönetmeyi bilmiyorlar. Sorunları yama ile kapatmaya çalışıyorlar. Bir bölgeyi imara açmadan önce tüm planlarını yaparsın. Bunlar imara açtıktan sonra projesini yapıyorlar. Projeyi yapıyorlar, sonrada o plan üzerinde değişikliği yapıyorlar. Geçmişte Yamaçtepe imara açıldı, biz arkadaşlarımızla buranın imara açılması için oy kullandık. Oy birliği ile bu kararı aldık ve burada bizim bir sorumluluğumuz var. İmara açılan yerde 6 ay sonra tekrar imar değişikliği yapıldı. Belediyeyi kendileri yönetiyor gibi görünüyor ama emir başka yerlerden geliyor.”dedi

KÜLLÜK: SADECE MAHKEMEYE GİTMEK YETERLİ DEĞİL

Toplantıda CHP Gaziantep İl eski Başkanı Nöfer Küllük söz aldı. Küllük, “İmar planları bu insanların en çok rant elde ettikleri konu olduğu geçmişten bu yana biliyoruz. Gerçekleri bilmek ayrı, ‘bilinen gerçekleri nasıl önleriz?’ ayrı şeydir. Geçmişte Gaziantep’e Okyanus Park yapılacaktı, biz burayla ilgili belki 10 defa gündeme getirip, tüm STK’ları toplayarak konuştuk. Orayı mahkemeye vererek o imar değişikliğini ortadan kaldırdık. Bu İl, ilçe başkanları ve meclis üyelerinin gayretleriyle olur. Mahkemeye verdikten sonra da gelişmeleri aktardık. Mahkeme kararlarını bu insanlar önemsemiyorlar. CHP gibi bir örgüt STK’ları yanına alarak, orayı her hafta aşındırmalıydı. Ben öyle bir şey görmedim. Eylemsiz bir şey yürümüyor. Hukukla bunu hallederim yok, eylemle var” dedi.

“DAVA AÇMAYA NE PARAMIZ NE DE ÖMRÜMÜZ YETER”

Türk ise; “Arkadaşlarımız Metro’nun yeri ile ilgili dava açıldı, yürütmeyi durdurma kararına rağmen Büyükşehir Belediyesi ihale ile yer sattı. Bunlar yargı dinlemiyor. Adalet ile alakaları yok. Tamamıyla kendi fikirleri ve “ben yaptım oldu” mantığıyla hareket ediyorlar. Zirve’nin yeri Asım Güzelbey döneminde tahsis edildi. Sonra ne oldu, Zirve Üniversitesi FETÖ’cü oldu. Karar bir günde iptal edildi. Bizim eylemle ilgili eksiklerimiz vardır, yargıya bu konuya taşıdık. Bunlarla ilgili dava açmaya ne paramız yeter ne de ömrümüz yeter. Dava açmak için teminat yatırmak gerekiyor” diyerek sözlerini noktaladı.

(E.YILDIRIM)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı