Haber Detayı
28 Ocak 2018 - Pazar 13:58
 
CHP’de istifa furyası
CHP'li Kadınlar; “ Bir faşizmin içerisindeyiz”
Siyaset Haberi
CHP’de istifa furyası

Son dönemde tartışmaların eksik olmadığı CHP Gaziantep örgütü, bu kez de kadınların istifası ile çalkalanıyor.

İl ve ilçe kongrelerinde yaşanan sıkıntılarla gündeme gelen Gaziantep örgütünde, kadınların kongresi de olaylı sona erdi.

Hafta sonu yapılan il kadınları kongresinin ardından, çok sayıda parti üyesi kadın, partiden istifa ettiğini açıkladı. Bir grup partili kadın sosyal medya üzerinden yaptıkları yazılı açıklamada, “Sorunların konuşulacağı , fikirlerimizin dinleneceğini umduğumuz kadın kolları il başkanlığı seçimine gittik. Ancak orada bu çete tarafından hakarete uğradık ,dışlandık ,kovulduk. İl başkanımız Hayri Sucunun ve yöneticilerden bazılarının Burada telaffuz edemeyeceğimiz ahlaksızca küfürlerine maruz kaldık. Bu durumu şiddetle kınıyoruz. Hukuk çerçevesinde her türlü hakkımızı arayacağız. Sesini yükselten, haksızlıkları dile getiren herkesin istifasının istendiği veya disipline verildiği, hiç bir örgütte olmayan bir faşizm içindeyiz. Genel Merkezimizin bu konuya müdahil olması için buradan haykırıyoruz. Gaziantep'i kurtarın.” sözleri ile istifalarını açıkladılar.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından CHP İl Yönetimi’nin ve CHP Genel Merkezi’nin nasıl bir tavır alacağı ve nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor.

(Y.ANKAY)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı