Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 19:57
 
CHP’de il yönetimi çıkmazı…
CHP Gaziantep İl Yönetiminin görevden alınması ile ilgili süreçte yeni il yönetiminin ne zaman oluşacağı merak konusu oluyor. Bugün toplanması beklenen CHP MYK Toplantısının Pazartesi gününe alınabileceği yönündeki iddialar, CHP Gaziantep’te il yönetimi çıkmazına neden oluyor.
Siyaset Haberi
CHP’de il yönetimi çıkmazı…

31 Mart’ta yapılacak olan Yerel Seçimlere 3 aydan az bir süre kalırken, İyi Parti ile kurulan ittifak gereği Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere ilçe belediye başkan adaylarının netleşmediği CHP Gaziantep’te il yönetiminin görevden alınması seçim sürecini sekteye uğrattı. Kurulan ittifak gereği Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında İyi Partili Başkan adayının desteklenmesi ile ilgili kararın yankıları sürerken, İl Yönetiminin görevden alınması parti içerisinde karışıklığa neden oldu. Pek çok partili bir an önce İl Yönetiminin belirlenerek, seçim çalışmalarına başlanması gerektiğini belirtirken,  İyi Parti ile kurulan ittifakta da duraksama yaşandı.

MERİÇ’E GÖREV VERİLECEK Mİ?

Geçtiğimiz hafta sonu CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Melih Meriç’in il yönetimi listesini oluşturmak için çalışmalarını tamamladığı öğrenildi Öte yandan bugün yapılması beklenen CHP MYK Toplantısının Pazartesi Günü’ne alınabileceği iddiaları, İl Yönetiminin oluşturulmasının bir sonraki haftaya sarkacağı yönünde yorumlanmasına neden oluyor. CHP Gaziantep İl Yönetiminin önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı