Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 20:56
 
CHP’de il yönetimi bekleniyor
CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ve İl Yönetiminin görevden alınması ile başlayan süreçte yeni İl Yönetiminin belirlenmesi ile ilgili görüşmeler sürüyor. Geçtiğimiz hafta Ankara’ya giden Melih Meriç’in İl Başkanlığı konusunda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldiği öğrenildi. Öte yandan geçtiğimiz hafta bir araya gelen CHP İlçe Başkanları, İl Başkan adayları üzerinde görüşmeler yaparak sonucu CHP Genel Merkezine gönderdiler.
Siyaset Haberi
CHP’de il yönetimi bekleniyor

CHP Gaziantep’te geçtiğimiz hafta Parti Meclisi kararı ile Gaziantep İl Yönetimi görevden alınmıştı. İl Yönetiminin görevden alınması kentte şaşkınlığa yol açtı. İl Yönetimin görevden alınmasının ardından Melih Meriç, Lütfü Demir, Reis Reisoğlu ve Neşet Uçar’ın isimleri yeni kurulacak İl Yönetimi için gündeme geldi. Sucu ve yönetiminin görevden alınmasının ardından Melih Meriç, Ankara’ya giderek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Meriç’in görüşmesinin ardından yeni il yönetimi henüz oluşmazken, kent genelinde Meriç’in İl Başkanı olarak görevlendirilmeyeceği iddiaları ortaya atıldı.

7 İLÇE BAŞKANI TOPLANTI YAPTI

Meriç’in Ankara’da temasları sürerken, CHP’de 7 ilçe Başkanı bir araya gelerek toplantı yaptılar. Yapılan toplantıda CHP Gaziantep İl Başkanlığı için adı geçen Melih Meriç, Reis Reisoğlu, Neşet Uçar ve Lütfü Demir isimleri konuşuldu. Yapılan toplantıya Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz ve Nizip İlçe Başkanı Haluk Kahraman katılmazken, alınan karar CHP Genel Merkezine bildirildi.

MERİÇ İL YÖNETİMİNİ MYK’YA SUNACAK

Melih Meriç’in CHP Lider Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme netleşmezken, Meriç’in İl Başkanı olarak görevlendirmediğine yönelik iddialar gündeme geldi. Gündeme gelen bir başka iddiaya göre ise, Meriç’in yeni il yönetimini Cuma Günü yapılacak olan MYK toplantısına kadar yetiştirmek için çalışmalarını sürdürdüğü yönünde oldu. Öte yandan Meriç’in İl Başkanı olarak görevlendirilmemesi halinde Lütfü Demir’e İl Başkanlığı görevinin verileceği gelen bilgiler arasında yer aldı.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı