Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 20:11
 
“Celal Doğan’a kayıtsız kalamayız”
CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, CHP heyetinin Büyükşehir Belediye eski Başkanın Celal Doğan ile görüşme yaptığına dair iddiaları yanıtladı.
Siyaset Haberi
“Celal Doğan’a kayıtsız kalamayız”

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, CHP heyetinin Büyükşehir Belediye eski Başkanın Celal Doğan ile görüşme yaptığına dair iddiaları yanıtladı. Yılmaz, “Celal Doğan ile görüşüldü, İlçe Başkanı olarak biz de görüşmeler yaptık. Celal Doğan, Gaziantep’i marka şehir yapan isimdir. Celal Doğan, Gaziantep’i Gaziantep yapan isimdir, bu nedenle görüşülmesi mutlaktır. Genel Merkez düzeyinde olmasa da partililerimizin bu konuda yoğun bir talebi var. Partililerimiz Celal Doğan’ı istiyor, biz buna kayıtsız kalamayız” diye konuştu.

YENİ İL HEYETİ BEKLENİYOR

İyi Parti ile ittifak noktasında görüşmelerin sürdüğünü belirten Yılmaz, “İyi Parti ile görüşmeler sürüyor, bize adaylar konusunda fikirlerimizi soruyorlar. İl Yönetimi ile görüşmeler sürüyordu, şimdi yeni bir il heyeti oluşacak. Yeni heyet ile birlikte artık bu görüşmeleri ilçe başkanları bazında da yapacağız. Geçtiğimiz hafta sonu Ak Parti’nin ilçe belediyelerini belirlemesini bekliyorduk,  şu ana kadar bir belirleme olmadı. Ak Parti adaylarını açıklar açıklamaz, bizde onlara göre adaylarımızı açıklayıp sokaklara ineceğiz.”

“CELAL DOĞAN İSMİNE KAYITSIZ KALAMAYIZ”

CHP heyetinin Celal Doğan ile görüştüğüne ilişkin iddialara yanıt veren Yılmaz, “Celal Doğan ile görüşüldü, İlçe Başkanı olarak biz de görüşmeler yaptık. Celal Doğan, Gaziantep’i marka şehir yapan isimdir. Celal Doğan, Gaziantep’i Gaziantep yapan isimdir, bu nedenle görüşülmesi mutlaktır. Fikir alışverişi anlamında, ittifak anlamında Celal Bey olsun Mehmet Bozgeyik olsun, fikirlerini alacağız. Biz Ak Parti –MHP İttifakını yıkmak istiyoruz, bu anlamda herkesle görüşüyoruz. Celal Doğan bizim partimizin eski bir üyesidir. Genel Merkez düzeyinde olmasa da partililerimizin bu konuda yoğun bir talebi var. Partililerimiz Celal Doğan’ı istiyor, biz buna kayıtsız kalamayız. Baktığımız noktada, Fatma Şahin ile ilgili yüzde 28 oy oranlarından bahsediliyor. Bize en yakın gözüken Celal Doğan’dır. Yeni gelecek olan İl Başkanımıza da ilçemizin görüşünü aktaracağız. Bizim isteğimiz, Celal Doğan’ın gelmesi ile ilgilidir. Son söz Genel Merkezimizin olacak.”

“HDP İTTİFAK İÇERİSİNDE YER ALMAK İSTİYOR”

HDP ile kopmadıklarını söyleyen Yılmaz, “Bizim tek kırmızı çizgimiz terördür. Terör olayına karışmamış herkesle görüşürüz. HDP İl Başkanı ılımlı bir siyasetçi, kendisini takdirle takip ediyorum. Onlarda bu sisteme karşı mücadele etmek istiyorlar. Onlarında bu ittifakın içerisinde yer almak istiyorlar. İlçe Başkanı olarak buna olumlu bakıyoruz. Belediye Başkan adayları belli olduktan sonra Genel Merkezimizin de takdiri ile görüşme yapılabilir” diye konuştu.

S.ÖZTÜRK

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı