Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 17:22 Bu haber 607 kez okundu
 
Çareyi Medicalpark’ da buldu
Sağlık Haberi
Çareyi Medicalpark’ da buldu

Medicalpark Hastanesine  başvuran Remziye Yıldırım isimli hasta Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr.Levent Elbeyli tarafından gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuşturuldu.

Torakoskopik biyopsi ile Malign plevral mezotelyoma tanısı konulan 55 yaşındaki hasta Remziye Yıldırım İzmir'den Gaziantep Medicalpark hastanesine  getirildi. Gaziantep Medicalpark Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr.Levent Elbeyli tarafından hastaya Plevral Dekortikasyon ve intraoperatif 'İntraplevral Hipertermik Kemoterapi' işlemi uygulandı.

Toplamda 3 saat süren ameliyatta hiçbir sıkıntı yaşanmadan hasta yoğun bakım ve bigün sonrasında servise alındı.

Ameliyat hakkında bilgi veren Prof.Dr. Levent Elbeyli ;

‘Her Merkezde yapılamayan bir ameliyata imza attık ve hastamızın sonrasında sorunsuz bir şekilde servise almamız bizi son derece mutlu etti’’ dedi.

Malign Plevral Mezotelyomada Multimodal tedavi uygulamalarına (cerrahi +kemoterapi +radyoterapi ) ek olarak HİPEK uygulaması Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa da sınırlı yerlerde yapılmaktadır. 

 Ülkemizde de çok az merkezde uygulanan bu yöntem yapılan cerrahi işlem ve sıcak kemoterapi anlamında;

'Özel Merkez olarak ilk olma özelliğini ' taşımaktadır.Malign Plevral Mezotelyoma dünyada ve ülkemizde önemli bir sağlık problemi olarak kabul edilmektedir.

 Gaziantep Medical Park Hastanesi bu ve bunun gibi gerçekleşen ve gerçekleştirilicek ameliyatlarla beraber  Cerrahi-Tıbbi ve Radyosyon Onkolojisi açısından bir Onkolojik merkez konumunu güçlendirmektedir.

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Çareyi, Medicalpark’, da, buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı