Haber Detayı
18 Ocak 2018 - Perşembe 12:58
 
Büyükşehir'den yeni yıla özel konser
Yaşam Haberi
Büyükşehir'den yeni yıla özel konser

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Türk Musikisi Korosunun yeni yıl özel konseri, konuk sanatçılar Canan Sezgin ve Yahya Geylan’ın katılımıyla Büyükşehir Konferans Salonunda gerçekleşti. 

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Türk Musikisi Korosu tarafından milli kültürün zenginliklerinden olan Türk Musikisi’ne, sahip çıkma amacıyla konser düzenlendi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Türk Musikisi Koro Şefi Muhtar Küçükkömürcü tarafından yönetilen ve iki bölümden oluşan konser programı dinleyicilerden büyük beğeni topladı. Konserin birinci bölümünde Hicazkar faslı on dört eser icra edildi. İkinci bölümde ise Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçısı Canan Sezgin Geylan’la yurt içi ve yurt dışında birçok konsere katılan Kültür Bakanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçısı Yahya Geylan, bilinen eserleri seslendirdi.
“Beraber ve Solo” olmak üzere şarkıların icra edildiği konser sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oya Alpay tarafından Koro Şefi Muhtar Küçükkömürcü ve konuk sanatçılara çiçek takdim edildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı