Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 16:39
 
“Butik Valilik” yapılacak
Gündem Haberi
“Butik Valilik” yapılacak

Gaziantep Valiliği’nin yıkımı ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma  Şahin, “Hem ulaşım hem de güvenlik bakımından devlet hizmetlerinin açılması gerekiyor. Aşırı bir sıkışma var, bu da şehircilik bakımından bizi çok yoruyor. Valiliğimizin Fevzi Çakmak Bulvarında yer alan Karayolları içerisinde Butik bir valilik olarak yapılması, buradaki valilik binasının da yapılarak meydana dahil edilmesi; meydanın daha bütüncül, bölgeyi içine alacak şekilde yeni bir meydan oluşmasını sağlamış oldu.”dedi.

Şahin, “Başbakanımıza da teşekkür ediyoruz, genelge gelmesine rağmen oraya valiliğin yapılmasına izin verdi. Şuanda Fevzi Çakmak Karayollarının içerisinde yeni Valilik Binasını yapılmasıyla ilgili süreç devam ediyor.” Şeklinde konuştu.

“VALİLİĞİN TAŞINMASIYLA 250 DÖNÜMLÜK MEYDAN ALANIMIZ OLUYOR”

“Valiliğin taşınmasıyla birlikte 250 dönümlük meydan alanımız oluyor. STK’larla yaptığımız görüşmelerde önce bir metodoloji belirleyelim. Yaşayan meydan kavramından kim ne bekliyorsa gelip hayal kursun. Demokrasi Meydanımız var ama çok az kullanılıyor. Dünyadaki meydanlara baktığımız zaman meydanın bir çekim gücü olmalı. İnsanları meydana getirmemiz ve yaşatmamız gerekiyor. Bunun için bir çalıştay yapalım istedik. Sonrasında ise gerek yerel gerekse ulusal tasarımcılara, proje çalıştıralım ve bu projeleri halkımıza sunalım. Hangi proje makbul olursa o proje üzerinden gidelim, dedik. Halkımızla birlikte yapıyoruz, onları rahatsız edecek hiçbir şeyde ne meclis olarak oluruz ne de başkan olarak oluruz. Herkesin hayal kurduğu bir meydana bu şehrin ihtiyacı var. Sizlerde gelir görüşlerini belirtirsiniz, sonrasında da bir proje hazırlarız. TOKİ ile trampa sorununu çözebilirsek, çalıştay tarihini belirleyeceğiz. Herkesin o meydan da istediğini bulması gerekiyor. Alan dar değil, çok genişledi. Gönlümüzü de geniş tutarak herkesin istediğini yapacağı bir çalışmayı başarmış olacağız.”

(M.TÜRKMEN)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı