Haber Detayı
10 Mart 2017 - Cuma 16:51 Bu haber 705 kez okundu
 
Burun estetiğinde dikiş izine son
Sağlık Haberi
Burun estetiğinde dikiş izine son

Kapalı rinoplasti (burun estetiği) ameliyatında dikiş izi oluşmadığını belirten Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İbrahim Korhan, bu yöntem sayesinde burun bağlarının korunduğunu, böylece daha doğal bir şekil verdiklerini söyledi

Kulak Burun Boğaz Cerrahi Tıp Merkezi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İbrahim Korhan, kapalı rinoplasti hakkında bilgilendirmede bulundu. Kapalı burun estetiği ameliyatlarında dikiş izi oluşmadığını kaydeden Op. Dr. Korhan, “Açık teknikle yapılan her türlü işlemi tamamen burun içinden yapabiliyoruz. Bu yöntem sayesinde burun bağları korunuyor ve böylece daha güzel ve doğal bir şekil veriyoruz. Burun ucuna herhangi bir kesi olmadığı için de burun ucundaki ödem daha çabuk toparlanıyor. Burun sırtında kişiden kişiye değişmekle birlikte bir miktar ödem olabiliyor” dedi.

"Daha güzel ve doğal"

Kapalı burun estetiği ameliyatlarında iyileşme sürecinin daha kolay atlatıldığını dile getiren Dr. Korhan, hastaların memnuniyetini gözlemlediklerini belirtti. Şişlik ve morlukların kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişebildiğini söyleyen Op. Dr. İbrahim Korhan şunları söyledi: “Burun estetiğinden sonra oluşan ödem ve morluklardan korkan hastalar, bu teknik sayesinde daha rahat operasyon kararı veriyorlar. Birçok hasta sosyal medya aracılığıyla bize ulaşarak online konsültasyon sonrasında ameliyat kararı veriyor. Açık ameliyatlarda burun ucundaki ödem daha fazla oluyor. Burun ucunda bir miktar daha uyuşukluk, his kaybı oluşabiliyor. Burun ortasındaki kesi nedeniyle de ister istemez iz kalma olasılığı olabiliyor. Kapalı rinoplastide ameliyat esnasında yaptığınız her türlü değişikliği direk olarak takip edebiliyorsunuz. Açık ameliyatta yaptığınız değişiklikleri cildi kapattığınız için göremeyebiliyorsunuz. Kapalı ameliyatta bu sebeple daha güzel ve doğal burunlar elde edebiliyorsunuz.”

Kapalı rinoplasti ameliyatı olan hastalar da, ameliyat sürecinin çok rahat geçtiğini ve tedaviden çok memnun kaldıklarını belirtti.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı