Haber Detayı
06 Kasım 2016 - Pazar 11:57
 
Bunlara vekil denilir mi?
Gündem Haberi
Bunlara vekil denilir mi?

 

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan, terör operasyonu kapsamında tutuklanan HDP milletvekilleriyle ilgili olarak, “Açıktan PKK’yı destekleyenler yargıda hesap vermelidir. Mecliste PKK’nın borazanlığını yapanlara nasıl vekil diyebilirsiniz?” dedi.

Partisinin il başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Korkmazcan, Türkiye’de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

Diyarbakır’daki terör saldırısını kınayarak konuşmasına başlayan Korkmazcan, konuşmasının büyük bir kısmını terör olaylarına ve HDP milletvekillerinin tutuklanmasına ayırdı.

Milli mücadelenin fitilini ateşleyen Gaziantep’te bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu aktaran Korkmazcan, “Türkiye kesinlikle terör olaylarına teslim olmayacaktır. Bu millet bu topraklarda bağımsızlığı için kan dökmüştür, emperyalist güçlerin desteklediği terör örgütleri asla amaçlarına ulaşamayacaktır” diye konuştu.

KONUMLARI EN AŞAĞIDADIR

PKK terör örgütünün hiyerarşisi içerisinde milletvekillerinin dağdaki kalajnikoflu teröristten daha aşağıda olduğunu belirten Korkmacan, “Hukuk devleti içerisinde yürütülen operasyonları destekliyoruz. Kimse, ‘seçimle gelenler seçimle gitmelidir’ yaklaşımıyla AKP’nin yürüttüğü operasyonları durdurmaya kakmasın. Türkiye değil de başka bir ülkede açıktan terör örgütünü destekleyen bir siyasi partinin hayatta kalması mümkün mü? Dünya’da var mı bir örneği. Ne ABD, ne Fransa ne de Almanya buna izin vermez. Bu ülkeler, yaşanan gelişmelerden rahatsızlık duyduğuna yönelik beyanat verdiler, böylece teröristlerle işbirliği içerisinde oldukları ortaya çıktı, büyükelçiler bir araya geldi durumu değerlendirdiler, suçüstü yakalandılar.

ÇOK GEÇ ALINMIŞ BİR KARAR

Açıktan PKK’yı destekleyenler yargıda hesap verecektir, bu kim olursa olsun. Mecliste PKK’nın borazanlığını yapanlara vekil denilir mi? Çok geç alınmış bir karar olarak değerlendiriyoruz. AKP hükümeti 15 Temmuz sonrası uyandı, bırakın da işini yapsın. Biz parti olarak, HDP’nin kapatılmasını savunuyor, milletvekillerinin derhal yargılansın istiyorduk. Geç de olsa bu yapıldı” diye konuştu.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan, AKP hükümetinin Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ye yönelik mücadelesinde koordinasyon ve değerlendirme eksikliğinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı