Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 15:18
 
Bu yıl da değişmedi
Gelecek Zeynep ve Yusuf’un
Gündem Haberi
Bu yıl da değişmedi

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2017 yılında doğan kız ve erkek bebeklere verilen isimlerle ilgili sonuçlar değerlendirildi. Yapılan açıklamada kızlarda ilk sıradaki ismin “Zeynep”, erkeklerde ise “Yusuf” olduğu bildirildi. 

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, 2017 yılında doğan bebeklere konulan isimler incelendiğinde; kızlarda “Zeynep”, erkeklerde ise “Yusuf”un ilk sırada tercih edilen isimler olduğu görüldü.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre, 2017 yılında kız bebeklerde Zeynep’ten sonra en popüler isimler sırasıyla: Elif, Defne, Hiranur ve Ebrar oldu. Erkek bebeklerde ise Yusuf’tan sonra en popüler isimler sırasıyla Eymen, Ömer, Emir ve Miraç oldu.

Erkek isimlerinde son beş yıldır şampiyon “Yusuf”

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada erkeklerde Yusuf isminin son beş yıldır en çok konulan isim olduğu, 2002’den itibaren ise hep ilk üç isim arasında olduğu belirtildi. “Eymen” ismi son üç yıldır ikini sırada yer aldı.

ADNKS 2017 sonuçlarına göre yeni doğan kız bebeklerde en çok tercih edilen isim yine “Zeynep” oldu. Açıklamada Zeynep” isminin 2000 yılından itibaren 2006 hariç 18 yıldır en çok konulan kız ismi olduğu ifade edildi. En çok konulan ikinci ismin ise 11 yıldır “Elif” olduğu bildirildi. 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı