Haber Detayı
13 Mart 2017 - Pazartesi 17:19
 
“Bu sorunu geçiştiremeyiz”
Gündem Haberi
“Bu sorunu geçiştiremeyiz”

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin mart ayı oturumunda gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Mehmet Sucu, “Şehrimizin hava kirliliği ile ilgili durumu, en son Dünya Sağlık Örgütü’nün raporunda da bir kez daha ortaya konulmuştur. Bu sorunu acil olarak çözmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı 1. Oturumunda gündem dışı söz alan CHP Meclis üyesi Mehmet Sucu, “Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı raporda, havası en kirli şehirler arasında Gaziantep dünyada 4. Sırada gösteriliyor. Bu rapor durumun vahametini bir kez daha önümüze koyuyor. Geleceğimizi tehdit eden bu sorunu çözmek için herkes elini taşın altına koymalı. Şahinbey, Şehitkamil, Büyükşehir Belediyelerimizin sorunun çözümü için bir an önce çalışmalara başlamalıdır. Bu sorunu geçiştiremeyiz. Hep birlikte bu sorun için çalışmalıyız.”dedi.

Oturumu yöneten Başkanvekili Osman Toprak da, hava kirliliğinin önemli bir sorun olduğunu belirterek, “ Bu sorun hepimizin sorunu. Bu sorunu çözmek için çalışmalıyız.” Dedi.

Daha sonra meclis üyeleri gündem dışı olarak görüşülen hava kirliliği ile ilgili sorunu teklif karar olarak gündeme alındı. Hava kirliliği ile ilgili çalışmaların yapılması konusunda Çevre ve Sağlık Komisyonu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verildi.

Büyükşehir Meclisi komisyonun çalışmasına göre hava kirliliği ile ilgili çalışmalarına yön verecek.

(S.Öztürk)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı