Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 17:11
 
“Bu memlekete ihanet etmeyin”
Yılmaz sert konuştu:
Siyaset Haberi
“Bu memlekete ihanet etmeyin”

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, Şehitkamil Belediyesi Meclis Salonunda bir basın toplantısı düzenledi. Kamil Stadyumunun yerine yapılması gündeme gelen imar planının bir an önce mecliste görüşülmesi gerektiğini savunan Yılmaz, “Kamil Ocak Stadyumuna ilişkin plan, yanlış bir plandı. Bu memlekete ihanet etmeyin” diye konuştu.

Şehitkamil Belediye Meclisi Şubat ayı 2.Birleşim Toplantısı öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, sözlerine Afrin’de sürdürülen Zeytin Dalı Harekatına vererek başladı. Yılmaz, “Türkiye terörle mücadeleden en fazla yara alan bir ülkedir. Bugün gözümüz, kulağımız, gönlümüz Afrin’dedir. Türkiye, meşru savunma hakkını kullanmıştır. Harekat, sınır güvenliğimiz için önemlidir, milletçe ve devletçe birlik halindeyiz.”

“GENEL BAŞKANINIZI DİNLEYİN”

Kamil Ocak Stadyumuna ilişkin konunun bir an önce meclis gündemine alınması gerektiğini ifade eden Yılmaz, “Kamil Ocak Stadyumuna ilişkin plan, yanlış bir plandı. Nasıl ki Fıstık Araştırma yanlış ise bu planda onun devamıdır. Orada Gaziantep’in Kalesi var, Gaziantep’in siluetinde Gaziantep Kalesi var iken bu plan geçerse; bundan böyle Gaziantep Kalesi değil, bir zenginin gayrı menkulünün silueti yer alacaktır. Kent meydanı adından da belli olduğu üzere kamusal bir alandır. Nasıl olur da böyle bir alanı özel mülkiyete dönüştürmek istersiniz? Kamusal alanı, özel alana çevirmek istiyorsanız açık bir şekilde söylüyorum ki burada çıkar vardır, menfaat vardır. Fıstık Araştırmada parmağı olanların bugün olmuş, güzelliklerle anıldığını mı düşünüyorsunuz? Bu planda imzası olanların bundan sonra nasıl anılacağını size kendi Genel Başkanızın ağzından hatırlatmak isterim.  Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne diyor; “Gökdelenler ile İstanbul’a ihanet ettik.” Lideriniz bunları söylemiş iken neden dinlemiyorsunuz? Bu planı çekmek için daha ne bekliyorsunuz? Unutmamızı bekliyorsanız; asla unutmayacağız. Hatta bu plan çekilmez ise Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in, meydan ile ilgili Bakanlık döneminde vermiş olduğu demeçleri, matbaada bastırarak tüm Gaziantep halkına dağıtacağız. Genel Başkanınızı dinleyin ve bu memlekete ihanet etmeyin” diyerek sözlerini noktaladı.

S. ÖZTÜRK

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı