Haber Detayı
14 Mayıs 2017 - Pazar 17:48 Bu haber 5846 kez okundu
 
“Bu acı çığlığı duyun”
Siyaset Haberi
“Bu acı çığlığı duyun”

CHP Şahinbey İlçe Başkanlığı, görevlerinden alındıkları için açlık grevi başlatan, Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in yaptığı protesto hakkında bir basın toplantısı düzenledi. CHP Şahinbey Yönetimi adına Ali Ateş tarafından okunan basın bildirisinde, “FETÖ soruşturmaları adı altında haksız yere işten atılan tüm kamu emekçilerini selamlıyoruz. İki kamu emekçisinin işlerine geri dönmek üzere başlatmış olduğu açlık grevi kritik bir noktaya ulaşmıştır. 200 gündür Ankara’nın göbeğinde, Yüksel Caddesi’nde iki kamu emekçisi açlık grevinde. Gaziantep Şahinbey İlçe Örgütü olarak, durumu kamuoyuna duyurmak için bu açıklamayı yapıyoruz.” denildi.

“Hükümet haberdar değil”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konu hakkında, Hükümet Yetkilileri’ne bilgi verdiğini ifade eden Ateş, “Sayın Genel Başkanımız, Semih Özakça ve Nuriye Gülmen hakkında Numan Kurtulmuş’a bilgi verdi. Kurtulmuş’un ise kendisine ‘Haberdar değilim.’ Demesi üzerine, Başbakan Binali Yıldırım’ı gördüğünü ve Başbakan’ın yanına giderek, ‘Bu genç iki insan açlık grevinde. Canlarına bir zarar gelmesinin kimseye faydası yok. İyi bir araştırma yapılmalı, mesleklerine dönmeliler. Sizden ricam bu gençler tekrar araştırılsın.’ dediğini söyledi. Başbakan Yıldırım’ın da, ‘Cezaevinde mi yatıyorlar?’ diye sorması üzerine, ‘Hayır, 63 gündür açlık grevindeler.’ dediğini ve Yıldırım’dan, ‘İlgileneceğiz.’ yanıtını aldığını anlattı.  Fırat’ın kıyısında koyun kaybedilse haberi olan bir anlayışından, Ankara’nın Yüksel Caddesi’nden haberi olmayan anlayışa.” dedi.

“66 gündür açlar”

Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in 200 gündür Yüksel Caddesi’nde grevde olduklarını belirten Ateş, “200 gündür Yüksel Caddesi’nde grevdeler. Bugün açlıklarının 66. günü. ‘Siz hiç aç kaldınız mı?’ diyerek başlattıkları, işlerine dönmek, hak ve adalet istemli olarak, bedenlerini açlığa yatırdılar. Buradan tüm yetkilileri bu sessiz ve acı çığlığı duymaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Bu, acı, çığlığı, duyun”,
Yorumlar
Haber Yazılımı