Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 13:02
 
“Borcun karşılığını göremedik”
Sayıştay raporlarına göre Büyükşehir Belediyesi’nin limitlerin üzerinde borçlandığının belirlenmesini değerlendiren Erol Karabay, “ Gaziantep, en borçlu belediyelerden birisi. Ancak bu borcun karşılığını hizmet olarak göremedik.” dedi.
Siyaset Haberi
“Borcun karşılığını göremedik”

Sayıştay raporlarına göre Büyükşehir Belediyesi’nin limitlerin üzerinde borçlandığının belirlenmesini değerlendiren Erol Karabay,  “ Gaziantep, en borçlu belediyelerden birisi. Ancak bu borcun karşılığını hizmet olarak göremedik.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin limitlerinin üzerinde borçlanmasını değerlendiren Şehitkamil Belediye Meclis üyesi aday adayı Erol Karabay, “ Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ne yazık ki en borçlu belediyelerin başında geliyor. Ancak vatandaş olarak, bu borcun karşılığını görebildiğimizi söyleyemiyoruz. Gaziantep halkı, bu borca değer bir hizmet ne yazık ki alamıyor.” dedi.

Gaziantep’in son dönemde ciddi sorunlarla boğuştuğunu dile getiren Karabay, “ Gaziantep halkı, bu sıkıntıların çözümünde yol kat edemeyen mevcut belediyelere gereken cevabı sandıkta verecektir.” dedi.

BEDELİ MEMUR-EMEKLİ ÖDEYECEK

Hükümetin 2019’da emekli ve memura vermeyi planladığı yüzde 6,6’lık zam oranını da eleştiren Karabay, “ İktidarın, 2019 yılında emekli ve memura yüzde 6,6 zam yapmayı planladığını duyuyoruz.  Merkez Bankası’nın yıl sonu enflasyon beklentisinin  yüzde 23,5 olarak  açıklanmasına rağmen, böyle bir zam oranının düşünülmesi anlaşılır gibi değil. Yüzde 23,5’lik enflasyon beklentisine rağmen, yüzde 6,6’lık zam hazırlığı, bu krizin bedelinin de kesileceği kesimi ortaya koymuştur. Emekli ve memurların, bu krizin bedelini ödeyecek kesim olduğu aşikardır.” dedi.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı