Haber Detayı
01 Nisan 2018 - Pazar 20:00
 
Bölgenin yükünü çekiyor
Şahinbey Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 73 diş hekimi ile günde bin 500 hastaya hizmet veriyor. Gaziantep’in ve bölgenin en büyük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olan Şahinbey Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, bölgenin yükünü çekiyor.
Sağlık Haberi
Bölgenin yükünü çekiyor

11 Temmuz 2016 yılında açılarak faaliyete geçen Şahinbey Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Gaziantep ve bölgeye hizmet veriyor. Kent genelinde her gün bin 500 hastanın tedavi edildiği merkezde, 73 diş hekimi vatandaşlara hizmet veriyor. 7/24 açık olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde acil servis hizmeti veriliyor. Merkezde implant ve diş teli tedavileri dışında tüm tedaviler verilirken, yapımı süren ameliyathanenin tamamlanması ile merkezde çene ameliyatları yapılabilecek. Hastane kalitesinde hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 5 yatak kapasitesi ile vatandaşlara hizmet veriyor.

“ÇENE AMELİYATLARI YAPILACAK”

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yapımı süren ameliyathanenin bir ay içerisinde tamamlanacağını belirten merkez yetkilileri, “Merkezimiz bölgenin en iyisi olarak anılıyor. 54 ünitemiz ile 2016 yılında faaliyete giren merkezimizde 73 hekimimiz ile hizmet veriyoruz. Aynı zamanda acil servisimiz ve 5 yatak kapasitemiz bulunuyor. Şuanda yapımı süren ve bir ay içerisinde tamamlanması beklenen ameliyathanemizin tamamlanması ile birlikte merkezimizde çene ameliyatları yapılabilecek. Böylelikle vatandaşlarımıza ağız ve diş sağlığını konusunda daha iyi hizmet sağlamış olacağız.”

MERKEZ TAKDİR TOPLUYOR

Merkeze ilişkin bilgiler veren yetkililer, “Merkezimiz, Türkiye’de çene tomografisi olan sayılı merkezlerden bir tanesi. Yaşlı ve engelli hastalarımız, merkez personeli tarafından kapıda karşılanarak, öncelikli olarak muayene edilirler. Mahkumlar için ise ayrı polikliniğimiz ve röntgen birimimiz mevcuttur. Aynı zamanda merkezin her katında Periapikal ve Panoramik röntgen bulunmaktadır.  Merkezimiz Gaziantepli vatandaşların yanı sıra çevre illerden gelen hastalara da hizmet veriyor. Çevre illerden merkezimize en fazla Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’tan vatandaşlar tedavi olmak amacıyla geliyorlar. Bu yönüyle merkezimiz bölgenin en iyi merkezi olarak vatandaşlar tarafından sıkça tercih edilen ve bölgenin yükünü çeken bir merkezdir.”

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı