Haber Detayı
18 Haziran 2017 - Pazar 17:02 Bu haber 803 kez okundu
 
Bize her yer otopark
Gündem Haberi
Bize her yer otopark

 

Çakmak mahallesinde Forum AVM yanından devam eden sokak üzerindeki otobüs durağından otobüse binmek işkenceye dönüşüyor. Park dilmiş araçlar, yayalara sıkıntı yaratıyor.

Forum AVM yanından devam eden cadde üzerindeki otobüs durağında otobüse binmek için öncelikle park halindeki araçları geçmek gerekiyor. Park eden araçlar nedeniyle cadde ortasında duran otobüslere binmek zorunda kalınırken, cadde ortasında vatandaşı mağdur etmemek adına duran otobüs sonrasında tıkanan trafik caddede kangren hale geliyor.

Otobüs durağını kullanmakta olan vatandaşlar;” Gerek AVM için gelenler, gerekse burada işi olup da gelen hemen hemen herkes buraya bu şekilde park yapıyorlar. Belediye otobüsleri de normal halk otobüsleri de uzun ve araç sürücülerinin bıraktığı alana dolayısı ile otobüslerin girmesi zorlaşıyor. Hem bizler hem de otobüs şoförleri mağdur oluyor ve yol ortasında bizleri almak için durduklarında da bu cadde üzerinde sürekli tıkanan trafik daha da aksayarak zor anlar yaşatıyorlar. Çarşıda parkomatların kaldırılması ile trafik akışı sağlanırken trafiğin tıkandığı alanlar içinde çözümler üretilmeli ve vatandaş mağdur edilmemelidir. Bu sadece aslında belediyenin de işi değil. Vatandaşlarımızın da biraz anlayış ve duyarlılık içerinde olarak araç parklarını daha uygun yerlere yapmalıdırlar.” dediler.

 

(Y.Öztürk)

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bize, her, yer, otopark,
Yorumlar
Haber Yazılımı