Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 15:45
 
Bisiklet istasyonları boş kaldı…
Gündem Haberi
Bisiklet istasyonları boş kaldı…

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği ile çevresel etki çalışmaları kapsamında hayata geçirilen bisiklet İstasyonlarındaki bisikletler, hava koşullarından dolayı kaldırıldı.

Daha önce yapımı tamamlanan bisiklet yolları ve alt yapısı ile kentin önemli noktalarında 5 adet bisiklet istasyonu kurulmuştu. Ancak kış aylarının gelmesiyle birlikte bisikletler kaldırıldı. Bisikletlerin kaldırılması vatandaşlar tarafından, “Kışın bisiklet kullanılamaz mı?” sorularını gündeme taşırken, bisiklet istasyonlarının önümüzdeki bahara kadar faaliyete geçmeyeceği öğrenildi.

 İNSANLARI SAĞLIKLI YAŞAMA DAVET ETMEK İÇİN KURULDU

Büyükşehir Belediyesi tarafından insanları sağlıklı yaşama davet edilmesi için kurulan istasyonlara gelen vatandaşlar, 25 lira depozito ücreti ile 2,5 liraya bisiklet kiralayabiliyorlardı. Kısa süre önce GaziantepKart sistemine entegre edilen, bisikletlerin kaldırılması vatandaşlarda merak konusu oldu. Geçtiğimiz yıl yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle kaldırılan bisikletlerin, bu yıl ise olumsuz hava koşulları nedeniyle kaldırıldığı ve bahar aylarından itibaren yeniden faaliyete geçeceği öğrenildi.

E.YILDIRIM

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı