Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 18:44
 
BİRLİKTELİK sağlanamadı…
Umut Yılmaz’dan PM tepkisi
Siyaset Haberi
BİRLİKTELİK sağlanamadı…

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, CHP 36. Olağan Kongresi’nde CHP Parti Meclisine aday olan isimlerin seçilememesine tepki göstererek, “Biz birlik ve beraberlik olsun tek bir isim üzerinde uzlaşılsın istedik. Fakat ne İl Başkanımız ne de Kurultay Delegeleri oralı oldu” diye konuştu.

Gazetemize 36. Olağan Kurultay’a ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, “CHP Parti Meclisine Gaziantep’ten hiçbir aday giremedi. Gaziantep’te yanlış bir strateji izlendi. Biz birlik ve beraberlik olsun tek bir isim üzerinde uzlaşılsın istedik. Fakat ne İl Başkanımız ne de Kurultay Delegeleri oralı oldu. Derken 6 olan Parti Meclisi adayı 8-9 adaya kadar çıktı. Fakat burada yapılması gereken tek bir isim üzerinde uzlaşıp; Genel Merkeze baskı yaparak, “Biz artık burada temsil edilmek istiyoruz” olmalıydı. Bunu bile yapamadılar. Şehitkamil İlçe Başkanlığının fikrini almadılar. O nedenle şuan alınan sonuç bizim beklediğimiz bir sonuçtu. Strateji geliştirememesinden kaynaklanan bir hataydı. Tabanın sesine kulak verilmedi, onları seçen bir irade var ortada fakat tabana dönüp sormadılar. En büyük yanlışı orada yaptılar. Kendi fikirlerine göre hareket ettiler, böyle olunca sonuç beklenildiği gibi oldu. Gaziantep’te kimse bundan farklı bir sonuç beklemiyordu. Bu hata göz göre göre yapıldı.”

“PARTİ TABANINDA BÜYÜK BİR KIZGINLIK VAR”

“İlçe başkanına nezakete dahi ne yapılması gerektiği sorulmadı. Bu süreçte de Şehitkamil’in ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı. Bu yanlışa ortak olan insanlar, bugün sosyal medyadan çığırtkanlık yapıyorlar. Gaziantep’te birliktelik sağlanamadı, ortak bir karar alınamadı. Ortak bir karar alınarak Genel Merkeze; “Bizim adayımız bu! Gaziantep artık Parti Meclisinde temsil edilmeli” deselerdi, bugün sonuç çok daha farklı olurdu. Tamamıyla öngörüsüzlük. Parti tabanında büyük bir kızgınlık var” diyerek sözlerini noktaladı.

A.DUMAN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı