Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 20:10
 
“Bin 27 projeyi geçtik”
Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı 2.Birleşim Toplantısında konuşan meclis üyesi Mehmet Sucu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Bin 27 projesini sordu. Sucu’nun sorusunu yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak, “Bin 27 proje olarak beyannamemize çıktı fakat, seçim beyannamesinde olmayıp hayata geçirdiğimiz projeleri, bin 27 projeyi geçti” dedi.
Siyaset Haberi
“Bin 27 projeyi geçtik”

Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı 2.Birleşim Toplantısında söz alan meclis üyesi Mehmet Sucu, “2014 yılında Sayın Şahin aday olduğu zaman seçim beyannamesinde Bin 27 projeden bahsetmişti. 4 yıllık süre bitti, beşinci yılımızdayız, şuana kadar bin 27 projeden kaçı gerçekleştirildi?” diye sordu.

“2.2 KATRİLYONLUK DEVLET YATIRIMI GAZİANTEP’E GELDİ”

Sucu’nun sorusuna cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak, “Seçim beyannamesinde olmayan fakat şuana kadar yapılmış olan tüm faaliyetleri üst üste koyduğunuz zaman, bin 27 projeden fazla proje yapıldığını sizde göreceksiniz. Şuanda devam eden ve şehrin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan Düzbağ Projesi’nin bedeli KDV dahil 1.2 Katrilyon değerinde bir proje. Bunun yanında Gazi Ray projesi KDV dahil 1 Katrilyon değerinde bir projedir. Eski para ile 2.2 Katrilyonluk devlet yatırımı Gaziantep’e geliyor. Kuzey Şehir’i, Devlet Hava Meydanları yenilemelerini saymıyoruz.  Büyükşehir Belediyesi olarak toplu konuttan, ulaştırmaya kadar her anlamda projelerimiz hayata geçiyor, planlandı. Bin 27 proje olarak beyannamemize çıktı fakat, seçim beyannamesinde olmayıp hayata geçirdiğimiz projeleri, bin 27 projeyi geçti” diyerek sözlerini noktaladı.

E.YILDIRIM

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı