Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 15:37
 
“Ben değil, biz olmalıyız”
Kara adaylığını açıkladı
Siyaset Haberi
“Ben değil, biz olmalıyız”

Cumhuriyet Halk Partisi Şehitkamil İlçe Kadın Kolları Başkan adayı Fatma Kara, kadınların siyasette ve toplumda daha fazla rol oynaması gerektiğini söyledi. Kara, “Bizim kadınlarımızın da, ‘ben değil biz’ demesi gerekiyor. Biz dersek, kocaman oluruz; ben dersek, yok oluruz” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Şehitkamil İlçe Kadın Kolları Başkanlığı için aday olduğunu açıklayan Fatma Kara, gazetemize açıklamalarda bulundu. Kara, “Kadınlarımızla artık birebir irtibata geçmek istiyorum. CHP’ye gönül veren, oy veren kadınlarımızı aktif siyasete davet edeceğiz. Kadınlarımız ile birlikte ev ev, mahalle mahalle gezeceğiz. Kadınlarımızın, toplumda ve siyasette “Ben de varım” demesi için var gücümle çalışacağım. Tek hedefimiz, kadınlarımızın hayatta ve siyasette daha fazla söz sahibi olmasıdır. Bilindiği gibi CHP, Atatürk’ün kurduğu bir parti ve Cumhuriyetin son kalesidir. Partimizin de son yıllarda yönelimi kadınlara oldu. Bizim kadınlarımızın da, ‘ben değil biz’ demesi gerekiyor. Biz dersek, kocaman oluruz; ben dersek, yok oluruz.”

“BİZLERDE VARIZ”

Siyasette kadının önemine vurguda bulunan Kara, “CHP’de kadınlarımız daha fazla temsil edilecek. Gençlerimize ve kadınlarımızın parti içerisinde daha fazla yer almasına önem vereceğiz. Kadınlarını yok olmuş bir ülkenin gideceği yol bellidir. Bu da karanlık ve umutsuz bir gelecektir. Kesinlikle kadınlara önem verilmesi gerekiyor. Ülkemizin kurtuluşu kadınlardan olacaktır. Kadınlar kurtaracak bu ülkeyi. Kurtuluş Savaşı’nda Halide Edip’ler, Kara Fatma’lar, Şerife Hatun’lar gibi bizlerde varız, kalkıyoruz ayağa.”

“PARTİ ZORUNLU OLARAK KUCAK AÇACAKTIR”

CHP’de kadınların sadece yönetimde zorunlu olan kotayı doldurmak amacıyla yönetime alındığına yönelik iddiaları değerlendiren Kara, “Ben buda inanmıyorum. Kadınlar birlik ve beraberlik sağladığı zaman parti de onlara ister istemez kucak açacaktır.”

“PARTİMİZE YENİ İNSANLAR KAZANDIRACAĞIZ”

Yeni dönemde yapacaklarını anlatan Kara, “Artık yalnızca sokaklarda değil, kapıları çalarak tüm kadınları bir araya getirerek onlara siyaseti aşılayacağız. Siyaseti sevdireceğiz ve bunu başaracağımıza inanıyorum. Geçen süreçte bu çorbada benim de tuzumun olacağına inanıyorum. Bunu yaparak, partiye yeni yüzler, yeni insanlar kazandıracağız. Böylelikle parti yenilenir diye düşünüyorum. Vaatlerden çok yapacağımız çalışmalarla takdir edilmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Gerekli projelerle partime, hem maddi hem de manevi destekler sağlayacağıma inanıyorum. Partimi ve ülkemi çok seviyorum. Seçimlerde ve referandumda iktidar partisinin nasıl çalıştığını gördüm. Bizimde en az onlar kadar çaba göstermemiz gerekiyor. Biz de varız, hiçbir şey yapmadan yalnızca klavye başında ülke kurtarıyoruz. O yüzden dedik ki, “biz de varız” dedik. Adaylığımı açıkladığım günden bu yana 40 üye kazandırdım. Güzel olan taraf çalışmak istediğinizde yanınızda olmak istemeleri kadınların umut verici bir gelişme.”

“KADINLARIMIZ YALNIZ DEĞİL”

Kadına şiddet konusunun toplumun kanaya yarası olduğunu ifade eden Kara, “Kadın şiddet konusunda projeler yapacağız. Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mermi taşıyan kadınları unutmadı, bundan dolayı umutluydu kadınlarımız. Ancak şuanda umutlarımız tükendi. Kadına şiddet ve taciz gibi olumsuz olaylar yaşanıyor. Kadınlarımız yalnız değil, onlar içinde çalışacağız. Dokuz yaşındaki bir çocuğun kocasının değil annesinin koynunda uyuması gerek. O çocuklarımız, kadınlarımız yalnız değil; bizler varız. İktidar her şeyin içinde yalnız Diyanetin saçmalıklarına kör bakıyor” diyerek sözlerini noktaladı.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı