Haber Detayı
14 Ekim 2015 - Çarşamba 16:35
 
Belkıs, yollara bakım istiyor
Gündem Haberi
Belkıs, yollara bakım istiyor

Ekspres ekibinin ziyaret ettiği Belkıs Mahallesi’nde özellikle yolların bozukluğundan şikayetler geliyor. Mahallenin temizlik konusunda da sıkıntı yaşadığını belirten Belkıs sakinleri, güvenlik anlamında da önlemlerin arttırılması gerektiğini düşünüyor.

İşte Belkıs sakinlerinin görüşleri:

Hasan Y;” Asfaltlar çok bozuk ve düzeltilmiyor. Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz.”

Zahide Y;”  Genel anlamda yollardan şikayetçiyiz.”

İsmini vermek istemeyen vatandaş;” 74 nolu sokakta dairesi olan zabıta memuru vatandaş, kafasına göre yolu kazdı. Nedeni ise Suriyeli bir aileye ev kiralamak için su hattı çekmek istemesi. Yol kazıldı ve tekrar düzelttirmedi.”

Ali F;” Buralarda ki yapılar bir denetlense asansörlerin hiçbirisi yapılara uygun değil. Allah korusun buralarda birileri ölünce mi el atacaklar? Bizler semt olrak çok zor şartlarda yaşıyoruz.”

İsmini vermek istemeyen vatandaş; “Burada tabi ki güvenlik problemleri yaşanıyor. Düşünün kapı önlerinde terliklerimiz, ayakkabılarımız çalışıyor. Büyük hırsızlık olaylarından Allah korusun bizleri.  Sadece hırsızlık olayı değil geçtiğimiz günlerde Ankara’daki patlama ile sadece Gaziantep değil tüm Türkiye’ de güvenlik problemi varmış.”

Zeynep T;” Yollarımız  bakımsız ve mahalleler ilaçlanmadığı için sinek oluşuyor.”

Adil T;” Çöpler alınmıyor ve sokaklar hep kirli. Bu hem sağlığa zararlı hem de görüntü kirliliği oluyor.”

Veysel T;” Mahallemizde sokak lambaları yanmıyor aydınlatma sistemleri yetersiz.”

Ayşe L; “Parklarımız vardı. Ama artık onları da kaldırıyorlar. Çocuklar nerede oynayacaklar.”

Halil D;” Parklarda hep gençler dolaşıyor ve ailece buralarda oturmak hep sıkıntı.”

Vedat P;” Mahallemizde güvenlik sıkıntısı var. Ancak güvenlik için polis ne yapsın ki; hepsi vatandaştan kaynaklanıyor. Vatandaş çocuğunu okula göndermiyor çocuklar çete gibi sokaklarda. O zaman güvenlik te problem, yaşam da problem olur. Ne işi var okul çağındaki çocukların ellerinde sigara ile parklarda çete gibi dolaşmalarına.”

 Deniz G;” Yollar sıkıntılı. Şehir genel anlamda bakımsız bir haldedir. Temizlik anlayışı sadece konteyner alınması ile olmuyor.”

Röportaj: Yasemin Öztürk

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı