Haber Detayı
12 Temmuz 2018 - Perşembe 18:10
 
“Belediye herkesi gözetmeli”
Gaziantep Özel Halk Otobüs İşletmecileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılınç, minibüslerin otobüslere dönüştürülmesi ile birlikte özel halk otobüslerinin zarara uğradığını ifade ederek, “2013 yılı itibariyle minibüslerin büyük otobüslere dönüştürülmesi ve minibüslerin otobüs hatlarına sokulması ile birlikte sıkıntılar başladı. Burada ‘ben yaptım, oldu’ demekle olmaz. Belediyenin herkesi gözetmesi gerekiyor.” diye konuştu.
Ekonomi Haberi
“Belediye herkesi gözetmeli”

Özel Halk Otobüslerinin zarar ettiğini söyleyen Gaziantep Özel Halk Otobüs İşletmecileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılınç, “Minibüslerin halk otobüsüne dönüştürülmesi, bizim hatlarımıza bu araçların girmesi ve minibüslerin faydası için geçmişte yapılan bu düzenleme nedeniyle 14 kadar aracımız bağlandı. 2013 yılı itibariyle minibüslerin büyük otobüslere dönüştürülmesi ve minibüslerin otobüs hatlarına sokulması ile birlikte sıkıntılar başladı. Özellikle İbrahimli Bölgesi’nde hatlara sokulması ve özel halk otobüslerine göre daha sık sefer yapmaları nedeniyle otobüslerimizin yolcusu kalmadı. Bunun düzeltilmesi gerekiyor.”

“14 ARACIMIZ ÇALIŞINCA ZARAR EDİYOR”

Belediyenin adaletli olması gerektiğini söyleyen Kılınç,“Burada ‘ben yaptım, oldu’ demekle olmaz. Belediyenin herkesi gözetmesi gerekiyor, yalnızca tek bir grup gözetilerek diğer grup ayaklar altına alınamaz. Şuanda bizim arkadaşlarımızın bir kısmı ayaklar altında. 14 aracımız çalıştığı zaman zarar ediyor, o nedenle bağlı durumdalar. Hem devlete vergisini veriyor, hem motorlu taşıt vergisini ödüyor, belediyeye vergisini veriyor, bazı giderleri var onları ödüyor, ancak esnafımız aracını çalıştıramıyor, çalıştırdığı zaman zarar ediyor. Sermayesi olan bir iş değil ihale ile alınan bir iş. İhaleye girip hat için para ödeyen insanlar geriye düşmüş bir de üzerine aracı bağlanmış. Bunun bir an önce düzeltilmesi gerekiyor” diye konuştu.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı