Haber Detayı
11 Eylül 2018 - Salı 21:30
 
“Başkanlar eleştiriden korkmamalı”
Siyaset Haberi
“Başkanlar eleştiriden korkmamalı”

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaşanan tartışma ile ilgili konuşan CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı M. Sait Köse, “ Başkanlar eleştirilerden korkmamalıdır. Sayın Şahin’in sorulan bu soruya tepki göstereceğine , doyurucu bir açıklama yapmasını beklerdik.” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 3 dakikalık tanıtım filminin maliyeti ile ilgili tartışmaları değerlendiren CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı M. Sait Köse, olayın son derece vahim olduğunu dile getirdi.

Köse, “ Şeffaflık ve hesap verilebilirlik açısından meclisten daha etkili bir organ var mıdır ki, Sayın Şahin halkı temsil eden meclis üyesine sorduğu sorudan dolayı böyle bir tepki gösteriyor?

3 dakikalık bir tanıtım filmine 220 bin TL ödenmesinin açıklama istenmesi karşısında, böyle bir tepkiyi uygun bulmuyorum. Bu doğru bir yönetim anlayışı değildir. Kaldı ki başkanlığa aday olurken, bu tarz eleştirilere muhatap olacağını her aday bilir.

Şunu belirtmek isterim; İrdelenen tanıtım filminin maliyetinden ziyade, tanıtım çalışmasının bir katılımcı anlayışla, katkı sunacak kuruluşlardan destek alınarak bir proje ortaya konulması gerekliliğidir. Belki daha fazla bir harcama bile yapılabilir. Ancak ortak akılla üretilmiş, herkes tarafından destek gören bir proje ortaya konulmuş olur. 

Kaldı ki soru herhangi bir yerde değil,  meclis salonunda bir meclis toplantısı sırasında gelmiştir. Meclis üyeleri bu tür soruları soramayacaksa, mecliste neleri soracaktır? Bu tarz bir cevap Sayın Fatma Şahin’e yakışmamıştır.” dedi.

Meclis ne dükkanıdır?

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun da tartışmaya katılma şeklini eleştiren Köse, “ Sayın Fadıloğlu, meclis üyesine “Burası bakkal dükkanı değil” şeklinde cevap veriyor. Sayın Fadıloğlu, mecliste neler yapılır bir anlatırsa öğrenmek isteriz. Meclisi dükkan olarak gören CHP zihniyeti değildir. Başkanlar eleştiriden korkmamalıdır. Sorulara hiddetlenmek yerine, doyurucu cevaplar vermeyi tercih etmelidir.” dedi.

(S.ÖZTÜRK)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı