Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 14:11
 
Basın ve İnternet Medyası Derneği Kuruldu
Yaşam Haberi
 Basın ve İnternet Medyası Derneği Kuruldu

Gaziantep Basını başta olmak üzere bölge illeri ve Tüm Türkiye’de özellikle internet haberciliği alanında önemli projeler gerçekleştirmek üzere yola çıkan Basın ve internet Medyası Derneği Gaziantep'te Kuruldu. 

Basın yönünden oldukça hareketli bir kent olan Gaziantep’te yeni kurulan Basın ve İnternet Medyası Derneği yönetimi Dernek Logosu’nun fotoğrafı’nın bulunduğu kuruluş pastası’nı keserek çalışmalara start verdi.
Kurucu Yönetim Kurulunda İlk olağan Kongre’ye kadar Sait Salıcı Başkan olarak görev yapacak. Ökkeş İşçi, Fatih Demirtaş, Turgut Bozgeyik, Murat Barık, Demet Külekçi ve Hakan Kanaç gibi Gaziantep Medyası'nın önemli isimleri de Yönetim Kurulu üyesi olarak bu önemli oluşumda yer aldı
“İlk bir yıllık çalışma programımız hazır”
Hedefimiz çeyrek asra yaklaşan Ulusal ve yerel medyada edindiğimiz tecrübeleri genç kuşak gazeteciler olarak Mesleğimizin gelişimine katkıda bulunmaktır diyen Basın ve İnternet Medyası Derneği Başkanı Sait Salıcı, "Derneğimizin kurulmasıyla sadece Gaziantep ve bölge değil yurt içi ve yurtdışında Gazetecilik adına önemli projeleri hayata geçireceğiz. İlk bir yıllık çalışma programımız hazır. Planlı ve programlı olarak neredeyse her ay önemli bir etkinlik düzenleyeceğiz. Daha faaliyete başlamadan bir çok meslektaşımızın bu oluşumda yer almak istemesi bizleri sevindirdi. Derneğimiz özellikle internet medyasına yönelik ciddi çalışmalar yapacak. Dünyada artık haberler internet ile anlık olarak duyuluyor. Gaziantep basınının bu teknolojik gelişimine katkı sunmak öncelikli çalışmalarımız arasında” dedi.
“Ortak akıl ile hareket edeceğiz”
Kentte bulunan sivil toplum kuruluşları ile ortak akıl ile hareket edileceğine dikkat çeken Sait Salıcı, “Amacımız, Basın yayın organlarının gazetecilik niteliği taşıyan çalışanlarının sorunlarına çözüm aramak ve branşlarında onları, daha da bilgi sahibi edecek eğitim faaliyetleri ile desteklemek. Mesleğimizin toplum içindeki değerini koruyucu ve yüceltici çalışmalar yapmak. Her şeyden önce amacımız Gazetecilik mesleğinin ortak gayesini gerçekleştirmek yani kamuoyunun gerçek ve doğru haberlerle bilgilendirilmesine katkı sunacak çalışmalar yapmak. Basın ilkesini özümseyen çalışanları bir araya getirip sosyal ve mesleki dayanışmayı sağlayıp basın özgürlüğünün daha da gelişmesine katkı sunup ülke ve toplum yararına çalışmalar yapmak. Kentimizde bulunan Kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile şehrimize artı değer sağlayacak olan her türlü çalışmada onlarla birlikte çalışmak” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı