Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 14:46
 
“Basın emekçileri için çalışacağız”
ABB Gaziantep’te yeniden yapılanıyor
Gündem Haberi
“Basın emekçileri için çalışacağız”

39 ilde şubesi bulunan, Ankara merkezli Anadolu Basın Birliği (ABB), uzun bir aradan sonra Gaziantep’te yeniden yapılanıyor. Hafta sonu kongresini gerçekleştiren birlik, basın emekçilerinden oluşan yeni yönetimi ile, gazetecilerin sorunlarına çözüm üretmeye hazırlanıyor.

Gaziantep Şubesi Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurulda Semra Öztürk, Anadolu Basın Birliği Gaziantep Şube Başkanı seçildi.

Anadolu Basın Birliği Gaziantep Şubesi Olağan Genel Kurulu, Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı Halil Zor’un katılımıyla gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen Genel Kurul’da Ekspres Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Semra Öztürk, Anadolu Basın Birliği Gaziantep Şube Başkanlığı’na seçildi.

Yeni dönemde basın çalışanlarının sorunlarının çözümü için en iyi şekilde çalışacağını belirten Öztürk, “Anadolu Basın Birliği Gaziantep Şubesi olarak, yönetimde bulunan arkadaşlarım ile birlikte basın emekçilerini güçlü bir şekilde temsil edeceğiz. Halkın bilgi ve haber alma görevini üstlenen gazetecilerin, sorunlarının çözümlenerek; onların daha özgür ve demokratik bir ortamda çalışmalarının önünü açacağız” dedi.

Öztürk’ün yönetim kurulu listesi şöyle:

Meral Kınacılar Erbekte

Mehmet Torun

M.Sait Köse

Bülent Öner

Merve Bedriye Tanrıöver

Mehmet Ankay

(HABER MERKEZİ)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı