Haber Detayı
03 Kasım 2017 - Cuma 15:09
 
Bakırcılar Çarşısı, güvende
Gündem Haberi
Bakırcılar Çarşısı, güvende

Gaziantep’in önemli turistik alanlarından biri olan Bakırcılar Çarşısı’nda yaşanan hırsızlık olaylarının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından görevlendirilen güvenlik görevlileri görevlerine başladılar.

Bakırcılar Çarşısı tarihi ve turistik açıdan Gaziantep’in önemli noktalarından biri olarak göze çarpıyor. Son dönemlerde yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle çok sayıda esnaf, mağdur olurken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi çarşının güvenliğini sağlamak adına önemli adım attı. Bakırcılar Çarşısı’nda görevlendirilen 2 güvenlik görevlisi görevlerine başladı. Akşam 7’den sabah saatlerine kadar çalışan görevliler, çarşıda yaşanan hırsızlık olaylarına karşı caydırıcı bir etken olurken, esnaflar uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Esnaflar, “Çarşıda yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle çok sayıda arkadaşımız, mağdur oldu. Daha fazla mağduriyet yaşanmaması için Bakırcılar Odası Başkanı Celal Açık Başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile bir görüşme gerçekleştirdik. Görüşme sonucunda çarşımıza 4 adet güvenlik görevlisinin verilmesi kararlaştırıldı. Güvenlik görevlilerinin göreve başlamasıyla rahat bir nefes aldık. Artık geceleri rahat bir şekilde uyuyabileceğiz” diye konuştular.

“İHTİYACA GÖRE GÖREVLİLERİN SAYISI ARTACAK”        

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Bakırcılar Odası Başkanı Celal Açık ise, “Esnaflarımız güvenlik görevlilerinin göreve başlamasıyla birlikte rahat bir nefes aldılar. Esnaflarımız adına Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Güvenlik görevlileri sayesinde esnaflarımız gönül rahatlığıyla evlerine gidebiliyorlar. Şuanda iki güvenlik görevlisi çarşıda görev yapıyor, ihtiyaca göre ilerleyen dönemlerde sayısı artacak. Çarşımızda bulunan 270 esnafın güvenliğini sağlanacak” diye konuştu.  

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı