Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 14:49
 
Avrupa üçüncüsü olduk
Ju-Jutsu’da Milli Takım farkı…
Spor Haberi
Avrupa üçüncüsü olduk

1-3 Aralık tarihleri arasında Ukrayna’nın Uzhgorod kentinde düzenlenen Combat Ju-Jutsu Açık Avrupa Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı, Avrupa üçüncüsü oldu.

1-3 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Ukrayna’nın Uzhgorod kentinde düzenlenen Combat Ju-Jutsu Açık Avrupa Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı, takım halinde Avrupa üçüncüsü oldu. 6 sporcunun mücadele ettiği Şampiyona sonrasında Ju-Jutsu Federasyonu Başkanı Hulusi Elmas, “Milli Takımımız, Avrupa Ju-Jutsu Camiasında belirli bir kariyere yükselmiş olup, bundan sonraki yapılacak olan Uluslar arası müsabakalarda kendilerini kanıtlamıştır. Başarılı geçen şampiyona da Milli Takım sporcularımız,  çeşitli madalyalar alarak büyük bir başarıya imza attılar” dedi. Elmas, sonraki yıllarda düzenlenecek olan Balkan, Avrupa ve Dünya Ju-Jutsu Şampiyonalarının Türkiye’de yapılması konusunda yetkililere mesaj verdi.

KARAKURT: BAŞARILI GENÇLERİMİZE DESTEK İSTİYORUZ

Milli Takım Antrenörü M. Çetin Karakurt ise; “Gençlerimiz başarılı bir şekilde mücadele ettiler. Gençlerimizin başarılarının devam için Gençlik ve Spor Bakanlığından Federasyonumuza destek verilmesini ve bünyesine katmasını istiyoruz. Böylelikle başarılı sporcular yetiştirerek, bayrağımızı dünyanın her köşesinde dalgalandırmak istiyoruz. Öte yandan sporcularımıza destek veren maddi manevi destek veren spor severlere teşekkür ediyoruz. Gaziantep’in ileri gelenlerinden başarılı sporcularımıza destek vermelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

A.ATALAMIŞ

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı