Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 16:43 Bu haber 5927 kez okundu
 
Atatürk, ortak paydamızdır
“Sadece ATATÜRK’ e değil, birlik ve beraberliğimize de saldırdılar”
Siyaset Haberi
Atatürk, ortak paydamızdır

Bir televizyon programında Atatürk’ e hakaret ederek tepkileri üzerine toplayan tarihçi Mustafa Armağan için CHP Gaziantep İl örgütü üyeleri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular.

“Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”

Suç duyurusunda bulunan CHP grubu adına CHP Şehitkamil İşçe Başkanı Hasan Nesanır;” Atatürk’ e hakaret eden FETÖ’ nün tarihçisi Mustafa Armağan’ la ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurusunda Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün simgesi olduğuna vurgu yapılarak bu saldırıyı yapanlar hakkında Cumhuriyet Savcıları gereğinin yapılacağının umulduğu ifade edildi.”

Daha sonra Gaziantep Adliyesi önünde basın açıklaması yapan partililer “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganları atarak dağıldılar.

Yaptıkları suç duyurusunda basın açıklamasında bulunan Nesanır; ““Partimizin kurucu ve Ebedi Genel Başkanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e kendini bilmez birkaç hadsiz ağza alınmayacak sözlerle hakaret etmiştir.

Buna sessiz kalmamız mümkün değildir.

“Mustafa Kemal Atatürk 80 milyonun ortak paydasıdır”

Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmek demek Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğine, Kuvva-ı Milliye ve bağımsızlık hareketine ve bu topraklar için toprağın altında kefensiz yatanlara hakaret etmek demektir.

Maalesef, içerisinden geçtiğimiz süreç, tüm manevi ve milli değerlerimize küfretmenin meşru sayıldığı Cumhuriyetin kurucu iradesine hakaret ederek, iktidara yanaşıldığı, yandaş basında yer bulunulduğu ve koltuk kazanıldığı bir süreçtir. Tüm bunlara zemin hazırlayan ise maalesef siyasi iradedir. Bu memleketi yönetenlerin kurucu iradeye saygısızlıkları, bu tür soytarılara da fırsat doğurmaktadır. Lakin bizler bu soytarılara sessiz kalmayacağız. Buradan sizlerin huzurunda ülkeyi yöneten siyasi iradeye sesleniyorum: kuru bir kınama açıklaması bu tür menfur bir olay için son derece cılız ve samimiyetsiz yaklaşımdır.

Mustafa Kemal Atatürk 80 milyon vatandaşın ortak paydası ve Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğinin sembolüdür. Bizler bağımsızlığımızı ve vatanımızı borçlu olduğumuz Atatürk ve kurucu iradeye hayatımızın son anına kadar bağlı kalacağımızı ve Cumhuriyet Devrimini sonuna kadar yaşatacağımızın sözünü veriyoruz.

Yurttaşlarımızın bu tür soytarılara fırsat vermeyeceğini bilerek, millet adına Atatürk’e hakaret edenler hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Umarız Cumhuriyetin savcıları yine millet adına gereken adımları atar ve ilgili kanunları uygular.”

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı