Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 18:00 Bu haber 468 kez okundu
 
Ara sokaklar yarış pisti gibi
Gündem Haberi
Ara sokaklar yarış pisti gibi

Konak Mahallesi sakinleri, ara sokaklarda sürücülerin çok hızlı araç kullandığını dikkat çekerek, “Bu sokaklarda o kadar hızlı gidiyorlar ki, her an bir kaza meydana gelebilir. Kılıçaslan ve 11 nolu cadde üzerinde sürekli kaza yaşanıyor. Buraya trafik ışıkları yerleştirilmeli.”dedi.

Konak mahalle sakinleri, ara sokaklarda aşırı hızlı giden araçlardan dolayı huzursuz. Kazaların çok olduğu caddeleri dile getiren vatandaşlar;”  Kılıçaslan ve 11 nolu cadde üzerinde sürekli kazaların oluyor Buralarda herhangi bir ışık veya tabela olmadığı için sürücülerin yol hakkı benim düşüncesine girmesi kazaların en büyük sebebidir.” dediler.

Ara sokaklardaki hızlı araçlardan dolayı şikâyet eden vatandaşlar;”  Ara sokak deyip geçmemek gerektir. Çünkü bu sokaklardan o kadar hızlı gidiyorlar ki, okul çıkışı var bu yolu kullanan, yaşlısı, hamilesi, çocuğu onlar kadar hızlı davranamayabiliyorlar. Bir diğer yandan araçlar herhangi bir tabela olmamasını fırsat bilerek yol hakkı benim davasına girdiğinden sürekli burada araç kazaları da yaşanmaktadır. Buraya yetkililerin daha fazla can veya mal kaybı olmadan bir ışık sistemi veya engel, yön tabelaları yerleştirmeleri gerekmektedir. “ifadelerini kullandılar.

(M.Türkmen)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı